arama

1 Erkek 1 Kadın – Kısa Tavsiyeler

1 Erkek 1 Kadın
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

Digiturk’un Dizimax adlı kanalında yayın hayatına başlayan bu dizi, Türk dizileri arasında önemli bir yere sahip. Kadın ve erkek ilişkilerini mizahi bir yönle işleyen bu dizide Zeynep ve Ozan’ın hayatından komik sahneler izleyicilerle buluşturuluyor. Bu ikilinin aşk, kavga, kıskançlık gibi konularda yaşadıklarını mizahi şekilde izleyicilerle buluşturuyor.

Çiftin yatak odası maceralarını dahi gözler önüne sermesiyle bu dizinin Türk dizi tarihinde ilişkiler üzerine üretilmiş en cesur dizilerin başında geldiğini söyleyebiliriz. Dizinin +18 sahneler ve konuşmalar içermesi, dizinin geç saatlerde izleyicilerle buluşmasının temel sebebi.

Dizi, yabancı bir diziden esinleştirerek Türkçe’ye uyarlanmış. Fakat diğer uyarlama dizilere göre oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Demet Evgar’ın çılgın, ateşli bir kadını, Emre Karayel’in ise fanatik Fenerbahçe taraftarı, düz düşüncelere sahip bir adamı canlandırdığı bu dizide herkes kendinden bir şeyler bulabiliyor. İnsan ilişkilerine dair çıkarımlarda bulunabiliyor.

Genellikle Amerikan dizilerinde izleyebileceğiniz tarzda bir dizinin Türkiye’de yayınlanması ve çekilmesi oldukça güzel. Yatak odasının çiftler için utanılması, çekinilmesi gereken bir yer olmadığını insanlarımızın yüzüne her bölümünde tekrar tekrar vuruyor. Herkesin yaptığı, ama hiç kimsenin konuşmadığı şeyleri konuşuyor, konuşturuyor.

Eğer çift ilişkilerine dair çıkarımlarda bulunabileceğiniz, kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz bir Türk dizisi izleme merakındaysanız bu diziyi mutlaka baştan sona kadar izlemelisiniz. Dizinin tamamında mizah faktörünün etkin kullanımı sizin diziden kesinlikle sıkılmamanızı, hatta bir sonraki bölümü heyecanla beklemenizi sağlıyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.