arama

3 Idiots – Kısa Tavsiyeler

3 idiots
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Hint yapımı filmler diyince aklımıza ilk gelen şeyler dansları, birbirinden enteresan kıyafetleri, uzun soluklu filmleri, ve tabi ki Aamir Khan’ın 3 İdiots filmi oluyor.

Aamir Khan’ın 2009 vizyon tarihli başrolünü oynadığı 3 Idiots (3 Ahmak) filminde, Aamir Khan Rancho karakterini canlandırmaktadır. Rancho Hindistan’ın köklü mühendislik fakültelerinden birisini kazanmıştır. Sürekli herşeyi sorgulayan bir yapısı olan Aamir Khan insana verilecek olan eğitimin ezberden öte pratik ile öğrenileceğini söylüyor. Rancho’nun Raju ve Farhan adında üniversite yaşantısında 2 samimi arkadaşı olacaktır. Ancak Rancho aniden ortadan kaybolacaktır. Ve bir daha bu 2 arkadaşı bir türlü ona ulaşamayacaktır. Ama bu 2 samimi arkadaş Rancho’nun peşini bırakmaz ve onu bulmak için yollara düşer. Yola düşerken sevdiği kız Pia’yı da düğünden kaçırıp Rancho’nun yanına götürürler.

Aamir Khan aslında Rancho’nun kendisi değildir. Rancho saraylarında yaşadıkları patronlarının oğludur. Aamir Khan’ın küçükken kendisinden büyük sınıfların derslerini yaptığı görülmesi üzerine oğulları için Rancho (Aamir Khan)’ı üniversiteye göndermeye karar verirler. Rancho’da diplomayı aldıktan sonra ortadan kaybolacaktır.

Rancho’nun hayali öğretmektir. Bu sebeple uzak bir yerde kendi okulunu kurmuştur. Burada küçük çocuklarla beraber kendi savunduğu eğitim tarzında deneylerle öğrencilerine eğitim vermektedir. Rancho filmde aynı zamanda birçok patentin sahibi bir mucittir. Zaman tünelinde adeta yolculuk yaparcasına filmde değişik anlara geçebilirsiniz. Ancak Aamir Khan filmlerini ne kadar uzun olursa olsun filmlerini akıcılığı bunu hiç hissettiriyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.