Alien: Covenant Filminin Sinema Tarihi Belli Oldu!

Alien: Covenant

Ridley Scott’ın çıkartacağı yeni film Alien: Covenant için çıkış tarihi belli oldu!

Her filmde olduğu gibi bu filmde de galalar yapılacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı Galaları’nın yeni serisi Alien yani Yaratık filminin son filmi Covenant oldu. Daha önceden zaten bu filmin başlangıcı olan Prometheus için 2.film beklemiştik. Ancak serinin 2.filminin ismi Alien: Covenant oldu.

Alien: Covenant için oyuncu kadrosu da belli. Yeşil Fener filminin senaryosunu yazan yazar Michael Green ve Evrim adlı filmin senaristi olan Jack Paglen bu filmin senaristleri oldu. Alien:Covenant’ın yönetmen koltuğu ise 1. filmde de ismini gördüğümüz Ridley Scott oldu. Katherine Waterston, Danny McBride, Demián Bichir, Jussie Smolett, Amy Seimetz, Carmen Ejogo, Callie Hernandez, Billy Crudup, James Franco ve Michael Fassbender da bu filmin oyuncuları arasında yerini alıyor.

Serinin 1.filminde DNA ile alakalı konuşuluyor ve onun hakkında olanlar oluyordu. 2. film olan Alien: Covenant için hikayesi hakkında pek de bilgi yok. Ancak aşağıdaki fragmandan film hakkında az da olsa bilgi sahibi olabilirsiniz. Fragmandan şunu anlıyoruz ki filme gerçekten emek verilmiş ve 2. filmde birçok eklemeler, düzeltmeler yapılmış.

Alien: Covenant filminin Türkiye için çıkış tarihi ve ilk seansı 12 Mayıs Çarşamba günü 21.30’da Cinemaximum City’s Nişantaşı’nda serinin takipçileri ile bulaşacak. Umarız ki bizi 1. filmden bu yana beklentilerimizi karşılar.+

 • Kerem Çolak
  4 sene önce

  bu filmi severek bekliyorum hadi hayırlısı

  yorum beğen
 • Atakan
  4 sene önce

  güzel bir filme benziyor ismini çok duyuyorum bu aralar

  yorum beğen
 • mete
  4 sene önce

  filmi bekliyoruz bakalım günlerdir ismini duyduk duyduk kaliteli birşey çıksın bare

  yorum beğen
 • taner
  4 sene önce

  Filmin çıkış tarihini bekliyordum sağolun

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Alien: Covenant Filminin Sinema Tarihi Belli Oldu!