arama

Asker Alımı Şartları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

Asker Alımı Şartları

Her gencin 20- 21 yaşlarına gelince Kutsal görevi olan askerlik şartını yerine getirmek için Heyecanla bekliyorlar bu yaşı. Yaş gelmeden İlçede oturuyorsa Mahalle Muhtarlarına Yada köyde oturuyorsa köy muhtarlarına Tebligat giderek askerliğinin zamanı geldigini ögreniyorlar.

Askerlik kagıtları geldiginde sıradaki işlemleri halletmek için askerlik şubesine Kütüğü nereye kayıtlıysa orada ki askerlik şubesine giderek askere gitmek için muayene oluyor ve askere gitme günün bekliyorlar.

Askere Giderken alınması gereken Malzemeler‘de var Bunları sitemizde sıralayarak genç kardeşlerimize yol göstermek istedik.

Askerdeyken Uzman Erbaş Olabilir miyim

Kutsal görevi olan askerliğini bitirdikten sonra  Belli bir ay’ı kalmış asker kardeşlerimizin uzman erbaş  Olma yolunda başvuruları  olacaktır.  Kutsal görevini bir adım daha öteye atarak TSK’da rütbeli bir personel olarak hayatına devam edebilme şansı vardır.

Askerdeyken uzman erbaş olma  şartları uyuyorsa ön başvuru yaparak daha sonra ön başvuru kabul olduysa daha sonra sınav mülakatı , Sözlü ve Spor mülakatlarını sırayla geçmek zorundadır.

Bunları geçtikten sonra Heyet raporunu almak için bulunduğu yerdeki hastaneden bir çok bölümden sağlam raporu alarak uzman erbaşlığa son 1 adım kala gerekenleri yapmış olacaktır.

Bu aşamada neler yapabileceğini Hangi evraklar lazım olacaktır yada aklına takılan soruları AskerAlimi.com sitesine giderek orada açılan konuları takip ederek yada Soru – Sor Butonuna tıklayarak aklınıza takılan soruları çekinmeden sorabilme imkanınız olacaktır.

Bu kutsal görevde sizlerin aklınıza takılan soruları ve Uzman erbaş olabilme şartlarını sizler için doğru bilgileri yazarak sizleri yönlendirmeye çalışıyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.