arama

AstroPay Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

ASTROPAY HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKLİ OLAN HER ŞEY

Kredi kartlarıyla yapılan online alışverişlerde ortaya çıkan riskli durumların her geçen gün artmasından dolayı tercih edilen en ucuz astropay güvenlikli yapısının yanı sıra kolay ve pratik işlemleriyle de ön plana çıkmaktadır. İnternet üzerinden bayilik hizmeti sunan çeşitli siteler aracılığı ile elde edilen ön ödemeli sanal kartla online alışveriş mağazalarından çeşitli işlemler yapılabilmektedir. İşlem süresi açısından da kısa olmasından dolayı tercih edilen Astropay kartların içinde farklı tutarlar bulunmaktadır. Kart seçimleri için yapılacak harcama kadar sitenin güvenilir olması da gereklidir. Bazı internet siteleri üzerinden çok düşük fiyatlı kart satımlarında dolandırıcılık olaylarının yaşandığı da görülmektedir. Bundan dolayı Astropay alım işlemlerinde dikkatli olunması ve çok daha geniş imkanlar sunan bilinen sitelerin tercih edilmesi önerilmektedir.

Ön ödemeli özelliğine sahip olan kartlar içinde dolar kuruna ait bakiyeler bulunmaktadır. Tek kullanımlık özelliğe sahip olması da kartların hızlı bir şekilde devre dışı kalmasında önemli bir özelliktir. Ucuz Astropay al işleminden sonra kişiye ait hiçbir bilginin verilmesine gerek olmadığı gibi böyle bir durum yaşanmamaktadır. Kişisel bir kart olmamasından dolayı kim tarafından alındığı veya kullanıldığının bir önemi de bulunmamaktadır. Kart içindeki bakiyenin harcanması için tek bir pin kodu yeterli olmaktadır. Karta özel olmasından dolayı kimseyle paylaşımı önerilmeyen kodların dışında hiçbir kimlik bilgisi alışveriş sırasında gerekli olmamaktadır. Bakiyenin harcanması ise istenildiği şekilde olabilirken kullanımı devam eden kartın takip edilebilmesi ya da şifresinin ele geçirilmesi imkân dahilinde değildir.

Kredi kartlarının şifrelerini çok kolay ele geçiren dolandırıcılar için Astropay tüm özellikleriyle pek de cazip gelmemektedir. Bununla birlikte bakiyenin bitmesiyle tek kullanımlık olan kartın iptali otomatik olarak işleme alınmaktadır. Böylelikle kart ile işlem yapılabilmesi mümkün olmamaktadır. Bu işlem sayesinde kullanıcının borçlanması da ortadan kalkmaktadır. Gereksiz harcamalarla borçlanılmasına izin verilmediği gibi harcamalarda ek ücretlerin talep edilmesi ya da kesintilerin gerçekleşmesi gibi durumlarda bulunmamaktadır. Astropay Kart kullanımının tercih edilebilmesi için ise internet siteleri üzerinden yeni bir alım işlemi yapılmaktadır. Çeşitli durumlarda kart içindeki bakiyenin nakit olarak çekilebilmesi için Astropay bozdurma işlemleri de siteler üzerinden kısa süre içinde gerçekleştirilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.