Atalay Demirci İçin Ceza Ne Kadar İstendi?

Atalay Demirci

Hatırlarsanız TV 8 kanalında Yetenek Sizsiniz Türkiye programında 1. olmuş ve böylece tüm Türkiye tarafından esprileri ile tanınmıştı.

Daha sonra 15 Temmuz 2016’da yaşadığımız acı olaydan sonra Atalay Demirci’nin Twitter hesabından Hakan Şükür ve Enes Kanter ile konuşmaları sızdırıldı. Böylece Fetullah Gülen’e bağlılığı ortaya çıktı. Bu bağlantının ortaya çıkması sebebiyle tutuklanmıştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yazdığı iddianameye göre kısa bir süredir tutuklu olan Atalay Demirci için “anayasal düzeni kaldırmaya teşebbüs etme” ve “silahlı teröre üye olma” sebepleriyle bir kez ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis istemi oluşturuldu. Bunun sebebi ise bu komedyenin Enes Kanter ve Hakan Şükür ile konuşmalarının sızdırılması oldu. Bu sızdırılmalar aynı şekilde iddianamede belirtildi.

Ünlü komedyen Atalay Demirci verdiği ifadede FETÖ örgütünü “dine hizmet etmekte olan bir cemaat yapısı” olarak belirtti. Kendisini bu sözden sonra kullanıldığını, bu örgütün bir mensubu olarak kendisini görmediğini ve kandırıldığını da dile getirdi. Bunun üzerine örgüte yapmış olduğu hizmetten dolayı pişmanlıklarını da dile getirdi.

Kısacası zamanında TV 8 kanalında severek izlediğimiz komedyen Atalay Demirci 15 Temmuz’da yaşadığımız acı olaydan sonra yaptığı bu Twitter konuşması sebebiyle 10 yıl hapis cezası ve ağır müebbet cezasına çarptırıldı. Bunun üzerine onun zamanında FETO’nun Demirci’ye oy verdirmesi sebebiyle Baha Bayırlı’nın hakkı yendi. Ailesi buna tepki göstererek 1.ciliğin Baha’ya verilmesini söyledi.

Baha Bayırlı’nın Acun Ilıcalı’ya seslenirken Survivor programına katılmak istemesi de gözlerden kaçmadı.

 • Ercan KIZILKOCA
  4 sene önce

  10 Yıl az bu şefersize. 10 Yıl sonra akıllanacağınımı sanıyorlar hiç sanmam

  yorum beğen
 • şafak güler
  4 sene önce

  bu şerefsizi her gördüğünde, bu kahpenin yüzüne tüküren muhabir aklıma geliyor

  yorum beğen
 • Atakan
  4 sene önce

  o çocuğun hakkını yemiş ya çok yazık hülya avşar poposunu ısırıyordu o çocuğun

  yorum beğen
 • mete
  4 sene önce

  ulan bu adamın esprileri harbi komikti kimin aklına gelirdi ki

  yorum beğen
 • Keto
  4 sene önce

  Hapisanede yalnızca kendi ektiklerini değil aynı zamanda içinde bulunduğun örgütün ektiklerini de biçersin. 1. olacak çapta komedyen de değildi ayrıca.

  yorum beğen
 • taner
  4 sene önce

  Şerefsiz senelerce acundan ekmek yedi

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Atalay Demirci İçin Ceza Ne Kadar İstendi?