arama

Ayla – Kısa Tavsiyeler

Ayla
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Ayla filmi belki de Türk Sinemasında son yıllarda çekilen dram kategorisinde en iddiaalı filmlerden birisi diyebiliriz. Film gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Kore Savaşı döneminde Türkiye’den Kore’ye giden Süleyman isimli birinin hayatının anlatıyor. Filmde Süleyman karakterini canlandıran isim ise İsmail Hacıoğlu. Filme adını veren Ayla küçük bir Koreli kız çocuğudur. Kore Savaşında kimsesiz olarak görülen Ayla, Süleyman (İsmail Hacıoğlu) tarafından görülür. Onun koruması altına alan İsmail Hacıoğlu ise ülkesine geri gideceği vakit yanında Ayla ile birlikte geri dönmek ister ancak bu mümkün değildir. Aradan uzun yıllar geçtikten sonra Süleyman, Ayla’yı yeniden görmek ister. Film vizyonda henüz yeni bir film ve insanların gözünde iyi bir izlenim bırakmış gibi gözüküyor. Bunu an itibariyle IMDB’deki 9.3 puanlık başarısıyla anlayabilmek mümkün. Özellikle İsmail Hacıoğlu’nun canlandırmasına insanlar hayran kalmış durumda.

Gerçek hayattaki Süleyman ile Ayla yıllar sonra tekrar buluşuyor. Ve Ayla, olmasaydı şu an yaşar mıydım bilmiyorum diyor. Yıllar sonra karşılaştıklarında ki o duygusal anın görüntülerini de internette bulabilirsiniz.

Hatta film o kadar iddialıki 2017 yılı için Türkiye Oscar Adayı gösterilmesi bekleniyor.

Ayla filminde İsmail Hacıoğlu’nun yanı sıra Çetin Tekindor, Ali Atay, Murat Yıldırım, Altan Erkekli, Meral Çetinkaya, Mine Teber gibi Türk Sinemasının güzide isimleri var. Film kadro açısından oldukça zengin.

Ayla filmi ülkemizde 27 Ekim 2017 tarihinde vizyona girmiştir.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.