Benden Hikayesi – Kısa Tavsiyeler

Benden Hikayesi

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren “Benden Hikayesi” filmine gelin bir göz atalım!

Türkiye için önemli bir biyografik belgesel olan Benden Hikayesi tamamlandı. Edebiyatımızın önemli öykü ve roman yazarlarından birisi olan Sait Faik Abasıyanık için çekilen belgeselin vizyon tarihi belli oldu. 5 Nisan 2019 tarihinde gösterime girecek olan film hem biyografik hem de belgesel türlerini kapsamaktadır.

Benden Hikayesi ile Sait Faik Abasıyanık ve onun hayatına dair bilinmeyen pek çok detaya dokunma şansı yakalayacağız. Adapazarı doğumlu olan Sait Faik Abasıyanık hayatının çok büyük bir kısmını Burgazada’da geçirmiştir. Şimdilerde müzesi bulunan adanın da belgeselde karşımıza çıkacağını söylemeliyiz. İlk eseri İpek Mendil’den son dönemlere kadar ilerleyen olay örgüsüyle beraber usta kalemlerimizden birisini enine boyuna tanımamız mümkün olacak.

Onur Barış tarafından yönetilen Benden Hikayesi filminin ülkemiz için önemli bir eser mahiyetinde olduğu söylenebilir. Senaryo kısmında da Onur Barış ismine rastlıyoruz ve Sait Faik Abasıyanık karakterine Mert Er hayat veriyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Benden Hikayesi – Kısa Tavsiyeler