arama

Bizim Hikaye – Kısa Tavsiyeler

Bizim Hikaye
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Bizim Hikaye dizisi, daha çıkmadan medyada geniş bir yer buldu. Bu özelliğiyle bir ilk olarak nitelendirebiliriz. Çünkü daha vizyona girmeden sosyal medyada bu kadar tartışma konusu olan başka bir dizi olmamıştı. Tartışma konusu ise, bu dizinin Shameless adlı diziden esinlenilerek oluşturulmasından ötürüydü. Bu kadar tartışılmasının sebebi ise Shameless adlı dizinin bizim ülke kültürüyle uyuşmaması ve televizyonlarda yayınlanamayacak olmasıyla ilgiliydi.

Fakat Bizim Hikaye’nin ilk bölümü yayınlandıktan sonra, konuşulduğu gibi Shameless adlı diziden esinlenilerek oluşturulduğu fakat konu ve karakter yapılarının tamamen uyuşmadığı izleyiciler tarafından da fark edildi.

Dizide 6 çocuk ve bir babanın trajik hayatı anlatılıyor. Ailenin babası alkoliktir, ailesine karşı sorumluluklarını tam ve eksiksiz şekilde yerine getiremez. Bu sebeple ailenin ablası olan Filiz, tüm sorumluluğu üstlenmek ve ailesinin geçinmesini sağlamak zorundadır. Ona bu zorlu yolculuğunda erkek kardeşleri de yardımcı olacaktır. Geçim ve yaşam derdiyle yaşamını sürdüren Filiz’in hayatına yakışıklı bir erkek olan Barış girer ve olaylar garip noktalara ulaşır.

Bizim Hikaye adlı dizi, yabancı bir diziden uyarlama olması sebebiyle çeşitli eleştirilere maruz kalsa da televizyon izleyicisi tarafından sevilmişe benziyor. Zira her yeni bölüm reyting sıralamalarında üst sıralarda yer alıyor. Bence Shameless adlı diziyi izlemediyseniz bu diziyi izlemeniz daha iyi olur. Eğer Shameless izlediyseniz ve bu konunun orda işleniş biçimini özümsediyseniz bu dizide yaşananlar size fazlasıyla yapay ve kopya gelebilir.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.