arama

Bölük – Kısa Tavsiyeler

Bölük
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

20 Ekim 2017 tarihinde vizyona giren Bölük filmiaslında askerliğini yapmış olan her erkeğin kendinden bir parça bulacağı bir film desek abartmamış oluruz. Filmde Türkiye’nin farklı şehirlerinden, farklı bölge ve coğrafyalarından biraraya gelip aynı bölükte toplanmış vatan evlatlarını görüyoruz. Onların birbirinden farklı ve dram dolu hikayelerini izleyeceğimiz bu filmde bu gencecik çocukların askerliğe adapte olma sürecini ve bu adaptasyon sürecinde yaşadığı zorlukları izliyoruz. Özellikle askerlerden birisi çavuk olmak istiyordur. Ancak çavuş olmak için lise mezunu olmak şarttır. Ancak bu vatan evladı asker lise mezunu değildir. O zaman çok koşması gerektiği söylenir. Bu askerimizde eğitimlerde koşmaya başlar, bölükteki diğer arkadaşları da çocuğa yetişememektedir.

Yapımını TAFF Pictures aldığı, senaryo ve yönetmenlik koltuğunda Aytaç Ağırlar’ın yer aldığı Bölük filminin oyuncu kadrosu da oldukça zengin. Oyuncu kadrosuna geçmeden önce belirtmek isterim ki Aytaç Ağırlar’ı bir yerlerden hatırlar gibisiniz değil mi? Kendisi aynı zamanda İncir Reçelinin yönetmenliğini yaptı. Bölük filminin oyuncu kadrosuna geri dönecek olursak Kaan Yıldırım, Hakan Kurtar, Alina Boz, Aykut Akdere filmde yer alan isimler.

Bölük filmi IMDB’de an itibariyle 7,4 gibi oldukça başarılı bir puana sahip. Filmin ilk yarısı izleyiciler için oldukça eğlenceli olduğu söyleniyor, ikinci yarısı için ise daha dram dolu olduğu düşünülüyor. Aslında bölük filminin diğer asker filmlerinden ayıran özelliği askerliğini yapan gençlerin sosyal hayatını anlatması filme farklı bir bakış açısı getiriyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.