arama

Çifte Hayat – Kısa Tavsiyeler

Çifte Hayat
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Bu yıl vizyona girmiş “Çifte Hayat” filmine gelin bir göz atalım!

Orijinal ismi Doubles Vies olsa da uluslararası platformlarda Non-Fiction ismiyle karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. 26 Nisan 2019’da vizyona girecek olan filmin Türkiye’de de Çifte Hayat ismiyle duyurulduğunu belirtelim. Fransız yapımı filmin dram ve komedi için çok iyi bir alternatif olduğu düşüncesindeyiz.

Orta yaş sendromuna kapılmak üzere olan Alain ve Leonard isimli karakterlerin hayatlarına dokunacağımız bir filmle karşı karşıyayız. Alain bir yayımevi yöneticisi iken Leonard kitap yazarı olarak bu dünyaya bir şeyler bırakmayı umut etmektedir. Ancak teknolojik atılımlar sonucunda kitap basımı, dağıtım ve satış hususları büyük bir darbe almaktadır. Doğal olarak bu iki orta yaş sınırındaki adamın hayatlarını, mesleklerini ve insanlığı sorguladıkları bir bakış açısı izleyeceğiz. Burada bazen gülerken bazen ise düşünmeye sevk edecek kadar dramatize sahneler olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Olivier Assayas tarafından yazılıp yönetilen filmin 2019’un umut veren yapımları arasında gözüktüğünü söyleyebiliriz. Çünkü günümüz koşullarını yansıtan bir bakış açısıyla Çifte Hayat filminde kendinizi bulmanız mümkün olabilir. Başrollerde Christa Theret, Aurelia Petit, Juliette Binoche, Pascal Greggory ve Guillaume Canet’i izleyeceğiz.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.