arama

Çınar – Kısa Tavsiyeler

Çınar
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Bu yıl vizyona girmiş yerli dram filmlerinin başını çeken “Çınar” filmine gelin bir göz atalım!

Türkiye’de çekilen Çınar filminin özellikle dram severler tarafından yoğun ilgi göreceğini düşünüyoruz. Vizyona 12 Nisan 2019 itibariyle girecek olan filmin dinamik bir ekip tarafından üretildiğini söylemeden geçemeyiz.

Kars’ta geçen hikâyenin ana karakterleri çekirdek bir aile olan Mustafa ve Suna ile evlatları Rıza’dır. Fakat ana temanın doğrudan Rıza üzerinde yoğunlaştığını belirtelim. Çınar filminin konusu pek çok sosyal alanda engellilerin yaşam özgürlüklerini öne çıkarıyor. Bu yüzden hem insan hem de düşünce bakımından önemli bir kazanıma dönüşeceği aşikâr. Özellikle Kars’ın Sarıkamış ilçesinde engellilerin yalnızca engeli değil, çevresel faktörlerin ya da diğer sebeplerin getirdiği problemlerle de boğuştuklarını göreceğiz. Çevremizden başlayarak toplumsal bir algının oluşmasına vesile olabilecek bir senaryoya imza atılmış.

Bu duyarlı senaryonun sahibi olan Mustafa Karadeniz şimdiden takdir toplamaya başladı. Aynı zamanda filmin yönetmenliğini de bizzat kendisi yapmış. Oyuncular arasında yer alan Yunus Emre Çelik, Sezgin Cengiz ve Şilan Düzdaban bir solukta izleyeceğimiz bir film için performanslarını sergileyecek.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.