arama

Dexter – Kısa Tavsiyeler

Dexter
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Dexter, oldukça ilgi çekici bir konuya sahip. Dizinin başrol oyuncusu Dexter, gündüzleri adli tıp uzmanı olarak çalışmaktadır. Bu kişi geceleri ise bir seri katil olarak görev yapmakta, cinayetleri ardı ardına gerçekleştirmektedir. Dexter, bir roman uyarlaması. Jeff Lindsay’ın Dexter adlı romanından uyarlanmış olan bu dizi, son yıllarda popülaritesini her geçen gün arttırıyor.

Dizi hakkında internetteki yorumlara göz atarsanız yorumların tamamına yakınının olumlu olduğunu görebilirsiniz. Çünkü dizi mükemmel, eşsiz ve özgün bir senaryoyla oluşturulmuş. Dizide bir seri katilin iç dünyasını, psikolojik yönünü tam anlamıyla özümseyerek anlayabiliyorsunuz.

Dexter, insanlardan kendisini soyutlamış birisi. Fakat yaptığı işi düzgün yapabilmesi için dışarıdan sosyal, düzgün bir birey olarak gözükmesi gerekiyor ve bunu da düzgün şekilde başarıyor. Onun kana, kan dökmeye olan tutkusu ise onu adli tıp uzmanı olarak çalışmaya itiyor. Adli tıp uzmanı olarak çalışmasının en önemli iki avantajı hem kan tutkusunu canlı tutabilmek, hem de katillerle içli dışlı olmak, onların yöntemlerini ve tarzlarını özümseyerek onlara çok daha kolay şekilde ulaşabilmek

Dexter’in öldürmeye olan merağı, arzusu ve isteği çocukluk yıllarına dayanıyor. Çocuklukta bir aile tarafından evlatlık olarak alınmış olan Dexter, yaşadığı bir travma ile öldürmeye, kan dökmeye tutkulu hale geliyor.
Eğer adli, polisiye ve seri katil hayatlarıyla ilgili dizilere merak duyuyorsanız Dexter sizin için eşsiz bir fırsat. Hem bir katilin psikolojik yönünü, hem de analiz yeteneğini mükemmel şekilde gözler önüne seren bu harika diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.