Diriliş Ertuğrul 84. Bölüm’de En Son Neler Oldu?

Diriliş Ertuğrul

 

Milli dizimiz ve Çarşamba akşamlarının en çok reyting rekorlarını kıran dizisi Diriliş Ertuğrul geçen haftaki bölümüyle de aksiyonu ile devam ediyor.

Bu hafta Diriliş Ertuğrul’da Ertuğrul Gazi’ye yapılan pusular tabii ki bitmez. Alpleri maalesef yine şehit olmaktadır. Ancak Ertuğrul Gazi asla peşini bırakmamaktadır.

Diriliş Ertuğrul 84. bölümde Doğan ile Dündar Bey’in Konya’ya gideceğini öğrenen Ural Bey, Vasilyus ile bir olup Doğan ile Dündar Bey’e tuzak kurmuştur. Doğan alp şehit olmuş, Dündar Bey Vasilyus’a esir düşmüştür. Ertuğrul Gazi bunu öğrenmektedir.

Helena, Vasilyus ile Nikea’da evleniyor!

Diriliş Ertuğrul 84. bölümde Ertuğrul Gazi, Dündar’ı kurtarmak için yollar aramaktadır. Helena ile irtibata geçer. Helena, Vasilyus ile birlikte evlenmek için Nikea’ya gideceğini söyler. Nikea’dan da bir birliğin geleceğini Vasilyus’un yokluğunda kaleyi koruyacağını söyler. Bu sırada Çavdar Obasında hain Acar Bey ve kızı Günyeli Hatun, Aliyar Bey ve Aslıhan Hatun tarafından yakalanmış ve sorgulanmaktadır. Günyeli Hatun, Dündar Bey’den Konya’ya gideceğini öğrendiğini ve babası Acar Bey’e söylediğini itiraf eder.

Ertuğrul Bey alpleriyle birlikte imparatorluktan gönderilen birliğe pusu atmış ve birlikteki her askeri öldürmüştür. Öldürdüğü askerlerin kılığına girerek kaleye girmeyi planlayan Ertuğrul Bey planının bir parçasını Vasilyusun öğrenmesi için cesetleri ortada bırakır. Yolda birlikle karşılaşmayı uman Vasilyus cesetlerle karşılaşır ve son nefesini vermek üzere olan bir askerden Ertuğrul’un kaleye sızacağını öğrenir. Bunun üzerine Helena’yı daha güvenli olacağını düşünerek yanında birkaç askerle birlikte bırakır ve yola çıkar.

Bamsı Beyrek olan biteni izlemektedir ve Helena’yı kurtarmak için uygun vakti kollar. Ertuğrul Bey ve alpleri kaleye girmişlerdir. Ertuğrul Bey girer girmez kaledeki komutanı öldürür. Gelecek bölümde Ertuğrul Bey kardeşini kurtarabilecek mi ? Bamsı Helena’yı kurtarabilecek mi? 85. bölümde bu soruların da cevabını alacağız.

Milli dizimiz Diriliş Ertuğrul her Çarşamba akşamı devlet kanalı olan TRT 1 ekranlarında!

 • koala
  4 sene önce

  iyi bi diriliş ertuğrul bölümü

  yorum beğen
 • şafak güler
  4 sene önce

  diriliş ertuğrul dizisi gibi tarihimiz anlatan diziler çekilmelidir. çok şükür anlata anlata bitirilmeyecek bir tarihe sahibiz. tarihimizin her anının anlatan bir çok dizi çekilir umarım

  yorum beğen
 • Ramazan
  4 sene önce

  Diriliş Ertuğrul dizisi gerçekten çok heyecanlı ilerliyor sayenizde bölüm hakkında bilgi edinebildim.

  yorum beğen
 • Abdulrezzak
  4 sene önce

  Mükemmel bir dizi. Herkes izlmeli

  yorum beğen
 • hkkcngz
  4 sene önce

  Henüz bu bölümü izlemedim çok akıcı ve güzel bir spoiler oldu bana da diriliş ertuğrul için. Bu arada siten için bir yorum yapmak istiyorum. Yazılar çok büyük olmuş bence biraz fontu küçültsen çok daha iyi olur.

  yorum beğen
 • Kadir Emre Parlak
  4 sene önce

  Diriliş Ertuğrul 84. bölümünü gerçekten güzel özetlemişsin. Seriye devam 😉

  yorum beğen
 • Ballı Soprano
  4 sene önce

  Bu dizinin diğer bölümleri için de özet ya da ön bilgi yazacak mısınız?

  yorum beğen
 • İsmail Can Memiş
  4 sene önce

  Tabii ki. 85. bölüm olarak devam ettireceğim. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

  yorum beğen
 • Emre
  4 sene önce

  Diriliş ertuğrulun 84.bölümü de harika gözüküyor. 85. bölümü de özetler misiniz?

  yorum beğen
 • Hakan Alkan
  4 sene önce

  Muhteşem bir özetleme olmuş bu bölümü kaçırmıştım

  yorum beğen
 • Oğuzhan Kapak
  4 sene önce

  Bu bölümü sayenizde tekrar zihnime soktum. İşte diriliş Ertuğrul böyle güzel bir dizi çok saran ve hikayesi birbirine bağlantılı.

  yorum beğen
 • Alper
  4 sene önce

  Yine harika bir bölüm daha. Güzel bir haber teşekkürlet

  yorum beğen
 • oktay demir
  4 sene önce

  vallah her bölümünü izliyorum vede heyecanlanıyorum diriliş ertuğrul filmini hiç bir dizi yerini tutmaz teşekkürler admin

  yorum beğen
 • İsmail Karakurt
  4 sene önce

  Son zamanların en fazla konuşulan Türk dizilerinden biri oldu. Her bölüm ayrı bir hevesle izleniyor. Teşekkürler paylaşım için.

  yorum beğen
 • emre
  4 sene önce

  Diriliş Ertuğrul 84 bölümü çok güzel özetlemişsiniz teşekkür ederim

  yorum beğen
 • Cesur
  4 sene önce

  Engin Altan Düzyatan’ın oyunculuğu takdire şayan yalnız dizi bazen sıkıcı olabiliyor. Helena büyük ihtimal kurtulacak. Ölmesi sürpriz olur..

  yorum beğen
 • sokrates
  4 sene önce

  adamlar 84.bolüme kadar gelmiş helal olsun ben 10. bölümde izlemeyi bırakmıştım ki tutmaz diyordum fuzuli türk klasiklerinden diye düşünürdüm.

  yorum beğen
 • Tarık Gürsoy
  4 sene önce

  Diriliş Ertuğrul dizisi 84. bölümde olan bitenle ilgili güzel bir yazı olmuş; dizinin fanlarının acayip merak ettiği gelişmeler burada.

  yorum beğen
 • seydi altındağlı
  4 sene önce

  dövüş sahneleri amerikan sinemasını aratmıyor diyorlar ama bir türlü savaş dizilerine ısınamadım, vikings gibi sanırım.

  yorum beğen
 • emir balın
  4 sene önce

  Trt nin uzun bir süre sonra büyük bir izleyici kitlesi yakaladığı Diriliş Ertuğrul son sahenelerini ve önemli anlarının anlatılması güzel olmuş. 🙂

  yorum beğen
 • Ali ali
  4 sene önce

  mükemmel bir şey konuyu beğendim

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Diriliş Ertuğrul 84. Bölüm’de En Son Neler Oldu?