Dondurmam Gaymak ile Tanınan Turan Özdemir Vefat Etti

Turan Özdemir

Türk sinemasının en çok ilgi gören film projelerinden birisi olan Dondurmam Gaymak filmi ile ünlenen Turan Özdemir, hayata gözlerini yumdu. Devlet tiyatrolarının en önemli isimlerinden birisi olarak dikkatleri çeken Özdemir, geride sayısız eser bırakarak vefat etti. Aynı zamanda birçok farklı dizi ve film projesinde de tanıdığımız isimlerden birisi olarak da adından ciddi anlamda söz ettiriyor.

İzmir Devlet Tiyatrosu ekibinde çok uzun bir süredir görev alan ve hali hazırda da birçok oyunda yer alan Turan Özdemir, aniden geçirdiği kalp krizi nedeni ile hayata gözlerini yumdu diyebiliriz.

Kısaca Turan Özdemir’in Hayatı

10 Kasım 1952 tarihinde Muğla şehrine bağlı Bodrum mevkiinde dünyaya gelmişti. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden başarılı bir şekilde mezun olduktan sonra devlet tiyatro topluluğu kadrosuna etkin bir şekilde katıldı. İzmir Devlet Konservatuarı kadrosuna hızlı bir şekilde katıldı ve hayatı boyunca herhangi bir ayrılık yaşamadan bu kadroda memuriyetine devam etti.

Zaman içerisinde oyunculuk yetenekleri ile keşfedilen usta isim, birçok farklı dizi ve film projesinde yer aldı. Tüm Türkiye genelinde gerçek anlamda ün kazandığı proje ise Dondormam Gaymak filmi oldu. Bu film ile ünlendikten sonra Pis Yedili dizisinde de başrol oyuncularından birisi oldu.

Son dönemde tiyatro oyunlarına ağırlık vermiş şekilde devam eden usta isim, aniden geçirdiği kalp krizi nedeni ile bugün sabah saatlerinde hayata gözlerini kapadı.

Sıradaki içerik:

Dondurmam Gaymak ile Tanınan Turan Özdemir Vefat Etti