arama

Düğün Dernek – Kısa Tavsiyeler

Düğün Dernek
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Düğün Dernek filmi Sivas’ın köyünde çekilmiş Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı bir komedi filmidir. Filmde İsmail Abi rolünü canlandıran Rasim Öztekin’in oğlu memleketine gelmiştir. Oğlunun bir kız arkadaşı olduğunu öğrenen İsmail abi, oğlunun düğününü yaptırmayı kendine görev bellemiştir. Ama unuttuğu birşey vardır. Bunu yapacak parası yoktur. Düğün masraflarını karşılamak için Fikret, Çetin, İsmail Abi ve Saffet 4’ü biraraya gelirler ve başlarlar planlar yapmaya. Ancak hangi kapıyı çalsalar eli boş döneceklerdir. Saffet ise Emel Sayın’ı tanıdığını söyleyip ondan yardım isteyeceğini söylemektedir. Çetin, Saffet’in Emel Sayını getireceğine çok gülmüştür. En son çare köyün öğretmeni Saffet’e kredi çektirirler. İsmail Abinin eşi ise oğluna yabancı gelin istememektedir.

Filmdeki Tüpçü Fikret rolünü üstlenen Ahmet Kural’ın kendine has bir tarzı var. Filmin bir sahnesinde Sivas Otele gelen Tüpçü Fikret’in arabayı park ederken ki yaşadığı zorluk ve arkasından koşturması izleyenleri kahkahaya boğmuş olmalı. Otele giren Tüpçi Fikret resepsiyondaki kıza ilk görüşte aşık olmuştur. Otelde fiyakasını ortaya koyan Tüpçü Fikret güvenlik görevlisine otelin sahibiyle asker arkadaşı olduğunu vurgulamakta. Güvenlikçi buna pek itibar etmemiş olsa da genede otelin sahibini arar.

Filmde Ahmet Kural, Murat Cemcir dışında Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız gibi usta isimler oynuyor. Yönetmenlik ve yazarlığını Selçuk Aydemir’in üstlendiği yapımcılığını Necati Akpınar üstlenmiş olup filmin vizyon tarihi 6 Aralık 2013’tür.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.