arama

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – Kısa Tavsiyeler

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, tanıtımı yapıldığı günden bu yana oldukça konuşulan bir dizi oldu. Özellikle başrol karakterlerinin Oktay Kaynarca ve Deniz Çakır’ın bulunması izleyicileri fazlasıyla heyecanlandırdı. Daha önce Oktay Kaynarca’nın Kurtlar Vadisi adlı dizideki o ağır, mafya tavrını bu dizide de fazlasıyla görebiliyoruz. Bu rolü oldukça özümsemiş ve başarıyla uygulayan bir aktör olduğunu söyleyebiliriz.

Dizide Oktay Kaynarca, yani dizideki  adıyla Hızır Çakırbeyli tam anlamıyla bir sevda adamıdır. Hem sevmeyi, hem de sevilmeyi çok sever. Arabesk bir tarzı vardır, hayatındaki kadınların onunla ilgilenmesi, onu merkez alarak yaşamasını ister ve bundan büyük bir keyif alır. Ailesini çok sever, kendi canından öte onların canının derdine düşer. Ailesi, sevdikleri için yapmayacağı şey yoktur. Gözü pektir. Dostlarına karşı son derece vefalıdır, arabesk tabirle belirtmek gerekirse tam bir reistir.

Bu özellikleri sebebiyle yeraltı dünyasının tanınan, saygın simalarından birisi haline gelir. İşleri yolunda giderken, her geçen gün ününü arttırırken devletin radarına takılır ve olaylar farklı boyutlara ulaşır.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, aslında asıl gücünü oyuncularından alıyor. Oyuncuların karakterleri sergileyiş tarzı ve uyumu gerçekten muazzam. Bu rol için Türkiye’de sanırım Oktay Kaynarca’ya alternatif bir isim daha düşünülemezdi. Ayrıca Deniz Çakır da mükemmel oyunculuğuyla bu dizide de göz doldurmaya devam ediyor.

Yeraltı dünyası, mafya yaşantısı, aşk, sevda, devlet gibi konuları işlemesiyle Kurtlar Vadisini andırsa da tam olarak ona benzetmek yanlış olur. Genel olarak toparlamak gerekirse kendine özgü tarzıyla güzel bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 • Hakan Elazig
  2 sene önce

  Kimsesisin abisi kimsesis memati (gurkan uygun )

  3
  yorum beğen