Family Guy – Kısa Tavsiyeler

Family Guy

O, en sevilen adam. O, en iyi koca. O, en iyi baba. O, en iyi çalışan. O, aile adamı. O, Family Guy dizisinin karakteri. O, Peter!

O herkesin favori karakteri Peter. Peter’la tanışın. Kendisi oyuncak fabrikasında standart ücretle çalışan bir işçi.

Ailesini çok seviyor özellikle de Lois’i (Karısı) genelde arkadaşlarıyla beraber takılıp içki içip mantıksız davranan bir baba. Zeka seviyesi oldukça düşük. Görüldüğü gibi de obez. Ama ailedeki en eğlenceli kişi. Kanında İrlandalı ve Afrikalı kanı olduğunu söyler. Ailesini çok sevse de bencildir.

Lois, Peter’ın evde piyano dersleri veren karısı. Kendisi Quahog’un en zengin ailelerinden biri olan Pewterschmidt ailesinden gelmektedir. Peter’la bir partide tanışmıştırlar. Peter havlucu çocuk olarak çalışırken Lois’le karşılaşırlar ve birbirlerine aşık olurlar. Pewterschmidt ailesi bu evliliği onaylamaz. Zaten Lois’in halası, Lois’i ziyarete geldiğinde Peter’la evli olduğunu görünce kalp krizinden ölür. Quagmire ve Brain dahil olmak üzere çoğu erkek ona aşıktır.

Meg, ailenin en büyük çocuğu kendisi ergen kız rolündedir. Kimsenin onu önemsemediğini düşünür. (Gayet normal bir düşünce çünkü babası tarafından zor hatırlanıyor.) Şehirdeki erkeklere düzenli olarak aşık olur. Zeka seviyesi düşük ama Peter’dan yüksektir.  Erkek kardeşi Chris ile hiç anlaşamaz.

Chris, ailedeki en Peter’dan sonra en aptal kişi olarak nitelendirebiliriz. Genellikle mantıksız şeyler düşünüp düşündüğü mantıksız şeyi (Unutmazsa) gerçekleştiren babasına çok benzeyen bir çocuk.

Stewie, bu ailenin ufak bebeği. Aslında dizinin yetişkin gibi konuşanlarından biridir. Ancak kimse onun söylediklerine aldırış etmez. Yanında tabanca taşır ve yeni teknolojiler ile beraber olur. Her planında annesini öldürmeyi hedefler, dünyayı ele geçirmeye çalışır. Bu ailenin köpeği olan Brain ile fazla anlaşamazlar ancak yine de onu çok mu çok sever. Oyuncağı Rupert ve Brian’a olan ilgisinden dolayı eş cinsel bir imaj gösterdiği düşünülse de kendi yaşıtındaki kız bebeklere aşık olur. Komik ve abartılmış bir İngiliz aksanı ile konuşur.

Brain, eğer ailede Brain olmazsa aile çoktan hapse girmişti. Çünkü ailedeki en mantıklı karakterdir. Tüm aile çıkmaza girdiğinde saçmalıkların çoğaldığı zamanda aileyi kurtaran konuşan köpektir. Siyasi fikirlerini özgürce söyleyebilen Brain liberaldir ve Lois’e aşıktır.  12. sezonda ölen Brain’in yerine Vinny adlı bir köpek alırlar ama 2 bölüm sonra Stewie tarafından zaman makinesi ile geri gelir.

  • taner
    4 sene önce

    Family guydaki Peter çok iyi ya

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Family Guy – Kısa Tavsiyeler