arama

Fight Club – Kısa Tavsiyeler

Fight Club
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Filmin başkahramanı Chuck (Edward Norton) hayatı tek düze giden bir beyaz yakadır. Chuck artık geceleri uyuyamamaktadır. Bu nedenle Chuck terapilere katılmaya başlamıştır. Tam herşeyden kurtulduğunu düşünürken bu seferde, Marla isminde bir kadın terapi seanslarını geçirdiği yerde onu rahat bırakmayacaktır. Kahramanımız Chuck sonrasında Tyler Durden (Brad Pitt) ile tanışıyor ve hayatı bu noktada değişiyor. Kendilerince kurduğu Dövüş Klübü, her gece onların kendilerini yeniden bulduğu bir yer haline gelmiştir. Tabi bu sırada terapide başının belası haline gelen Marla tekrardan Chuck’u bulmuştur ve bu sefer Tyler Durden ile takılmaya başlar.

Dövüş klübü o kadar büyümüştür ki; kahramanımız Chuck’ın terapilerde tanıştığı Bob ile tesadüfen denk geldiğinde yaptıı konuşmada onun da orada olduğunu öğreniyor. Dövüş klübüne gelen insanlar aslında bir anda herşeyin kölesi olduğunu, lükslerini elde etmek için bunun kölesine dönüştüğümüzü düşündürtüyor. Tam da bu noktada Dövüş Klübü her gece yapılan dövüşlerle insanların kendini bulduğu adeta stresini attığı yer haline gelir oluyor.

Bir anda bu kadar parlayan Dövüş Klübü toplu bir katliam projesini de hayata geçirecektir. Tyler Durden yavaş yavaş bu planları tasarlamaktadır. Chuck ise tam da bu aşamada işlerin bu raddeye geleceğini düşünmediğinden Tyler’a artık bunları bir kenarı bırakmasını bu komplodan vazgeçmesini isteyecektir. Ancak Tyler’ın vereceği cevap onu o kadar tatmin etmeyecek gibi gözüküyor.

IMDB’nin baş köşelerinde yerini sağlamlaştırmış bu filmin vizyon tarihi 21 Eylül 1999’dur.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.