arama

Friends – Kısa Tavsiyeler

Friends
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

1994’te yayın hayatına başlayan Friends’in serüveni 2004 yılında son bulsa da günümüzde dahi oldukça popüler ve sevilen bir dizi olma özelliğini kesinlikle yitirmiş değil. Amerika’nın en reytingli ve komik dizilerinden bir tanesidir.

Friends, New York’ta geçen bir dizi. New York’ta yaşayan genç 6 sıkı dostun hayatlarından komik sahneler, bölümler sunan mükemmel bir dizi. Dizinin bu kadar tutulmasının temel sebebi dizi karakterlerinin mükemmel seçilmiş ve rollerle muazzam uyumlu olması. Dizideki her karakter kendine has tarzı, karakteri ile mükemmel bir uyum içinde. Durum böyle olunca izleyicileri etkilemek, onların kalbine girmek de daha kolay oluyor.

Sayılamayacak kadar fazla ödül kazanan bu dizi, 100’den fazla ülkede yayınlanmıştır. Onun ne kadar büyük ve kaliteli bir dizi olduğunu 2004’de bitmesi ve 2017’de hala üzerinde konuşuyor oluşumuzdan anlayabiliriz.

How I Met Your Mother adlı dizinin, Friends’in yan sanayi üretimi olmakla yargılanmasının temeli de Friends’in sağladığı sarsılmaz izleyici kitlesinden ötürüdür. Friends izlemiş insanlar, HIMYM gibi dizileri izlediklerinde doğal olarak akıllarına Friends geliyor ve üretilenlerin çalıntı senaryolarla üretildiğini düşünüyorlar.

Ayrıca bir komedi dizisinin izleyicisine sunması gereken her şeyi size sunuyor. Dizinin Türk televizyonlarında tam anlamıyla yayınlanamamasının sebeplerinden birisi de dizide erotik sözlerin, sahnelerin bulunması. Eğer siz de komedi dizisi izlemekten keyif alıyorsanız ve hala Friends’i izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.