arama

İkimizin Yerine – Kısa Tavsiyeler

İkimizin Yerine
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Ülkemizde kısa süre içerisinde en çok izlenen 10 yerli aşk filmi arasına giren İkimizin Yerine bilindik öğrenci öğretmen ilişkisini Yeşilçam öğeleriyle bezeleyen bir duygusal dram. Ancak bu kapıdan yol alırken bildiğimiz böylesi filmlerde alışkanlık haline getirilen ölümcül hastalık motifini de sürpriz sonla malzeme ederek fark yaratmaya çalışıyor. İkimizin Yerine filminde yönetmenlik koltuğunda Umut Turagay var.

Umut Turagay, video klip reklam piyasasında başarılı bir yönetmen olup, bu başarısını sinema piyasasında da sürdürmek istiyor. Turagay, İkimizin Yerine filminde biçimci ruhunu ortaya koymak adına çekilmesi zor sekanslara imzaya atmaya kalkıştığını görüyoruz.
Bunlardan motorla gece geçen sekanstaki en ilkel arka projeksiyonunu andıran bölümde gözlerden kaçmıyor.

İkimizin Yerine son 10 yıldaki popüler aşk filmleri arasında özellikle Aşk Tesadüfleri Sever, Bir Küçük Eylül Meselesi, Sadece Sen gibi filmlerin yönetmenliğiyle görsel açıdan öne çıkan, batıya erişebilen, batıyı yakalayabilen filmlerle boy ölçüşebildiğini söyleyemeyiz. Ancak yerlerde sürünen filmlerinde üzerinde duruyor. İkimizin yerine de oyuncular ve oyuncu seçimleri gayet yerinde. Zerrin Tekindor özellikle kötü anne karakterini, iyi-kötü arasındaki dengeyi ayarlayarak gayet başarılı bir şekilde yansıtıyor. Ve filmi yukarıya çekiyor. Serenay Sarıkaya ise kendi rolüne uyum sağlamış ve star elektriği ile mimikleri fazla abartmadan, çok fazla kendini kasmadan rolüne uyum sağlıyor.

Issız Adam etkisinden yola çeken İkimizin Yerine sahici oyunculuklarıyla, kurgusuyla, müziğiyle ve gizemiyle sizleri bekliyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.