arama

Kolonya Cumhuriyeti – Kısa Tavsiyeler

Kolonya Cumhuriyeti
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Çağlar Çorumlu ile Büşra Pekin’i bir araya getiren Kolonya Cumhuriyeti filmi 21 Nisan 2017 tarihinde vizyona girmiştir.

Kolonya Cumhuriyeti filmi, film düşkünü insanlara 1971 yılında Woody Allen’ın Muz Cumhuriyeti filmini akıllara getirmekte.
Aslında ülkemizde 2008’de Gani Müjde Osmanlı Cumhuriyeti’ne imza attığında, peki ya Osmanlı devam etseydi şu an ki İstanbul nasıl olurdu sorusunu insan sordurmuştu. Bu tarz ütopik taşlamalar görüyoruz post modern dünyayı açığa çıkaran.

Kolonya Cumhuriyeti sanki Muz Cumhuriyeti’nin Türk versiyonu ya da Osmanlı Cumhuriyeti filminin kardeşi olarak anılabilir. Açıkçası burada Murat Kepez’in yönetmenliğinde 3-4 kişilik Güldür Güldür’den çıkan ekibin Senaristliğinde ve yine o ekipten çıkan Çağlar Çorumlu’nun başrolünde günümüz siyasetini hedef alan bir politik taşlama var. Buna ulaşırken dik burun adlı bir herkesten ayrılan bir ülke ve bu konuda da isyan eden bir başkan var. Ve bu başkanın ışığında bütün Dünya’ya ve Rusya, Amerika ve dahanicesine kota koyan, kafa tutan bir ülke haline geliyor. Ve en sonunda ancak uzaylılarla dostlu kuracak bir duruma geliyor.

Bu filmde Çağlar Çorumlu çok iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Keza Büşra Pekin’de her sahnede kılık değiştirerek ve hemen hemen her sahnede farklı bir aksanla bizleri karşılıyor. Belki de Büşra Pekin’in kariyerindeki en iyi performanslardan birisi diyebiliriz. Filmde ayrıca Dünya çapında başyapıt bazı filmlere ince göndermelerde bulunuyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.