arama

Leon: Sevginin Gücü – Kısa Tavsiyeler

Leon: Sevginin Gücü
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Leon ve Mathilda ikilisinin başrollerini paylaştığı Leon: Sevginin Gücü filminin vizyon tarihi 14 Eylül 1994’tür.

Mathilda (Natalie Portman) ailesi ile birlikte New York’ta yaşayan küçük birkızdır. Aile bağları güçlü olmayan bu küçük kız için hayattaki en önemli şey küçük kardeşidir. Mathilda’nın babasının başı mafyayla derttedir. Birgün marketten evine dönerken mafyanın tüm ailesini öldürdüğünü görmüştür. Ölümün kıyısından son anda kurtulan Mathilda aynı apartmanda ki Leon’un yanında gizlenmeye çalışır. Leon ise oldukça soğuk kanlı bir tetikçidir. Ancak zaman geçtikçe Mathildaya karşı bir baba, bir kardeşmişçesine sevgi beslemeye başlar. Leon bile bu durum karşısında kendisine şaşırmaktadır. Çünkü bu tarz sevgi kavramı ona oldukça uzak olan kavramlardır.

Filmde Leon ile Mathilda arasında kapıyı şifreli çalma biçimi var. Bu çalış biçimi sırasıyla 2 vuruş, 1 vuruş, 2 vuruş şeklinedir. Bu aynı zamanda Manhattan’ın alan kodudur. Zaten başta da belirtiğimiz gibi film New York Manhattan geçiyor.

Natalie Portman bu film için 2000 aktris arasından seçilmiş, Portman için en zorlandığı sahneler ağlama sahneleri olmuş. Yönetmen ise çözümü nane suyu sıkmakta bulmuş başlarda.

Portman filmin çekildiği sıralarda henüz küçük bir kız çocuğu olduğu için ailesi filmdeki sigara sahnelerinden endişe duyduğundan bu konuda katı kurallar getirmiş. Bunlardan birisi filmde sigarayı içine çekmemesi ve film bitmeden sigarayı bırakmış olması ki öyle de oluyor filmde Mathilda karakterini canlandıran Natalie Portman sigarayı bırakıyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.