arama

Lucifer – Kısa Tavsiyeler

Lucifer
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Lucifer, Amerikan yapımı bir polisiye dizisi. Dizinin baş kahramanı Lucifer Morningstar, şeytanın oğullarından birisidir. Suçluların yakalanması, cinayet sırlarının çözülmesi için olağanüstü güçlerini kullanarak Los Angeles Polis Departmanına yardımcı olur. Bunun yanı sıra Lux adında bir barın işletmeciliğini de yapmaktadır. Onun en büyük özelliklerinden bir tanesi vurulduktan, bıçaklandıktan sonra hala hayatta kalabilmesidir. Çünkü o bir melektir ve melekler dünyada ölümsüzdür.

Los Angeles’da yaşamaya başlayan Lucifer’ı cehenneme, yani ait olduğu yere geri götürmek için Amenadiel adlı bir melek gelir ve onu dönmek için ikna etmeye çalışır. Zor durumda kalan Lucifer, hem dünyadaki varlığını hem de eski benliğini sorgulamaya ve derin düşünceler içerisinde boğulmaya başlayacaktır.

Olağanüstü güçleriyle insanları şaşkına çeviren Lucifer, bir süre sonra çok ilgi çekmeye başlar ve bazı cinayetlerin suçu onun üzerine atılmaya çalışılır. Fakat Lucifer yetenekleri, zekası ile bu olayların içinden sıyrılmaya çabalar.

Lucifer, polisiye dizi meraklıları için oldukça başarılı ve keyifli bir dizi. Polisiye dizilere merak duyuyorsanız ve Lucifer’i hala izlemediyseniz mutlaka deneyin. Akıcı konusu ve ilginç karakterleriyle oldukça sürükleyici ve keyifli olduğunu söyleyebilirim.

Dizinin konusuyla ilgili Amerika’da bazı şikâyetler ve imza kampanyaları başlatıldı. Bazı internet siteleri imza toplayarak dizinin çocuklar ve gençler üzerinde olumsuz etkiler yaratabileceğini iddia ettiler. Bunun yanı sıra birçok internet sitesi meleklerle, Hristiyanlıkla dalga geçildiğini ve şeytanın çekici hale getirildiğini iddia ederek dizinin yayınlanmasının önüne geçmeye çalıştı.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 • fatih
  2 sene önce

  çok güzel tavsiyeleriniz var başarıların devamını dilerim

  3
  yorum beğen