Netflix İlk Türk Dizisi İçin Çalışmalara Başladı

Netflix İlk Türk Dizisi

İki üç gün önce Netflix, konusu İstanbul’da geçecek olan bir Türk dizisine yapılcağını açıklamıştı. Netflix ilk Türk dizisi çekimleri için O3 Medya ile anlaşan Netflix dizide tarihi ve kültürel özelliklerini güzel şekilde yansıtacağını açıkladı.

Dizinin konusu kısaca bir genç adam üstün güçlere sahip olacak ve İstanbul’u kötücül güçlere karşı koruyacak. Tabi durum böyle olduğunu öğrenen çoğu izleyici şaşkına döndü. Çünkü Türk televizyonlarında alıştığımız türden değil. Bizim alıştığımız görüntüler olacak mı insan  merak ediyor. Yani sonuçta bizim görmek istediğimiz dizilerde iki aşık, bunların bir araya gelmesine izin vermeyen aileler, ortam farkı, birbirlerini aldatmaları, sonra tekrar bir araya gelmeleri, birbirlerini kıskandırmaları gibi şeylerin olmasını istiyoruz.

Şaka bir yana dizinin baş yapımcılığını üstlenen Onur Güvenatam’ın dediği gibi “Bu yeni türün ülkemizde bir dönüm noktası olacağına ve yalnızca Türk izleyicisi değil, dünya izleyicisine de aynı şekilde hitap edeceğine inanıyoruz” Türk Dizi-Film sektöründe bir dönüm noktası olur da Türk televizyonları entrikalardan az da olsa uzaklaşır. Kim bilir belki bizim torunlarımız Türk Dizilerini izler. Belki de yabancı ülkelerde “Türkdizisiizle.org” gibi siteler açılır. Yada Türk dizilerinin senaryolarını, yayın haklarını vb. alıp kendi dillerine uyarlayabilirler. Neyse gerçek dünyaya geri dönelim.

Netflix İlk Türk Dizisi

Netflix İlk Türk Dizisi

Netflix Uluslararası Orijinal Diziler Başkan Yardımcısı Erik Barmack, yapılacak dizi hakkında şunları söyledi: “İlk orjinal Türkçe dizimizi çekecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Genç, dinamik ve heyecan verici olan bu yepyeni projede O3 ile birlikte işe başlıyoruz. Netflix’in bu muhteşem Türkçe yapım için en ideal uluslararası platform olacağına inancımız tam ve bu yıl içerisinde daha fazla detay paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” Açıklamanın devamında ise dizinin 2018 yılında ekranlara geleceği belirtiliyor

 • Ömercan Dinç
  4 sene önce

  gerçekten çok kaliteli bir dizi olacağa benziyor

  yorum beğen
 • Ahmet Baran
  4 sene önce

  netflixin öyle bir çalışma başlatması mükemmel artık nteflix türkiyeye de bir şirket açar

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Netflix İlk Türk Dizisi İçin Çalışmalara Başladı