arama

Oha Diyorum – Kısa Tavsiyeler

Oha Diyorum
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Ersan Özer’in yönetmenlik koltuğuna oturduğu Fırat Sobutay, Melih Abuaf ve Alper Rende’nin başrolünü üstlendiği film aslında bir youtube kanalı sahibi ekibin hazırladığı bir film. Son zamanlarda Youtuberlarında sinema sektörüne girdiğini görüyoruz. Öncesinde Cumali Ceber tiplemesiyle Halil Söyletmez buna bir örnek. Bu gayet doğal ve bunun bir furyaya dönüşmesine şaşırmıyoruz.

Filmin senaristliğini üstlenen Ersan Özer, Oha Diyorum filminden önce Siccin 1, Siccin 2 ve Sabit Kanca gibi filmlerin senarist koltuğunda gördüğümüz bir isim. Siccin 2 filminde bir başarısı yadsınamaz bir gerçek. Yönetmenlik koltuğuna oturan Ersan Özer aslında bir internet girişimcisi ve buradaki becerisi de OHA Diyorum ekibini perdeye taşımak. Bunun yanı sıra Okan Sarul’un kurgusu filmin seyir kalitesini arttırıyor ve daha akıcı hale getirebiliyor.

Oha diyorum filmi Cumali Ceber, Ali Kundilli filmlerinin arasında youtuberların çektiği filmlerin arasında ekip komedisi olarak katılıyor.

Biraz da filmin konusundan bahsedecek olursak grubun komik ismi Fırat Sobutay’ın arabası çalınıyor. Arabası çalınmakla kalmıyor aynı zamanda arabanın içindeki harddiskte kızının fotoğrafları var. İşte bu komik üçlü bu harddiske bulabilmek için sıradışı bir maceraya atılıyorlar. Fırat Sobutay oldukça kararlıdır ve harddisk mutlaka geri almak istemektedir.

Egemen Sancak filmde yan karakter olarak sıyırılıp kendini gösteren karakterlerden birisi diyebiliriz.

3 Kasım 2017 tarihinde vizyona giren Oha Diyorum filminin an itibariyle IMDB puanı ise 3,0 olarak dikkatimizi çekiyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.