arama

P10 Led Panel Nedir?

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

Led ekranlar genel olarak tanımlanacak olursa bilgisayar monitörüne benzer bir görüntü sistemi olarak ifade edilebilir. Harici olarak aktarılan bu görüntü kontrol sistemi tarafından işlenmektedir. Sonrasında ise ekranlara aktarılmaktadır. Kontrol sistemi tarafından ilgili noktada yer alan kırmızı, yeşil, mavi parlaklıkları ayarlanarak oluşturulur. Bu alanda P10 Led Panel ise her bir rengi 8 bit ile gösteren sistemlerde ikili sayı sistemine göre ayarlanır. 2*8 kadar farklı renk gösterilebilir. RGB renk sistemi olmaktadır. Mavi, yeşil, kırmızı için ayrı ayrı 256 renk tonu ile toplamda 16.8 milyon renk elde edilmektedir. 16 bit teknolojisi kullanılmaktadır. 16 bit görüntü kalitesini düşürmeden videoyu anlaşılabilir bir şekilde yönetilmesi sağlanmaktadır.

Led Tabela Hakkında Bilgiler

16 bit teknolojisinde her renk adına 2*16 yani 65000 renk tonu elde edilebiliyor. Her üç ana renkten biri içi 65000 renk görüntüleniyor. Toplam olarak 280 trilyon renk olmaktadır. Tüm bunlar görüntü kalitesinin artması anlamına gelmektedir. Bu modeller renk kalitesi bakımından çok daha fazla olmakta ve Rgb Led Panel kullanımları ile kaliteli bir tabela tercihi yapılabilmektedir. Temel olarak led, piksel, modül, panel, ekran yapısına göre tasarlanan tabelalar, gün ışığında verimli çalışmaları için dış hava koşullarına da dayanıklı olarak üretilmektedir. Modüler yapıları ile istenilen alanlar için istenilen ebatlarda ve çözünürlükte tercih edilebilmektedir. Led aydınlatma modellerinin tabela olarak kullanımı hem avantajlı, hem de ekonomik olmaktadır.

Renk olarak çok daha profesyonel bir kullanımı bulunan ms reklam kullanımları rengarenk özellikleri ile çok daha canlı ve yüksek performanslı bir tabela kullanımı elde edildi. Yüksek renk çözünürlüğü ile tabelalarınızda istediğiniz verimi elde edebilirsiniz. Farklı renk kombinleri ile çok daha fazla fark edilir özelliklerde reklam kampanyaları hazırlayabilirsiniz. Görsel bir sunum olarak bu led tabelaların üzerine istenilen görüntüler aktarılabilir. Renk yoğunluğu daha yüksek olduğu için, daha profesyonel olarak tabela kullanımları sağlanabiliyor. Farklı renk kombinleri ile tabela tasarımlarında firmaların pazarlama alanlarına özel kombinasyonlar tercih edilebilir. Tabela bir firmanın dış alandaki prestiji olmaktadır. Bu nedenle yapılan özel renk kombinasyonları RGB paneller ile avantajlı tabela kullanımları oluşturmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.