arama

Payitaht Abdülhamid 34. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Payitaht Abdülhamid 34. Bölüm Fragmanı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağkan Sezgin

Her Cuma günü merak ile beklediğimiz Payitaht Abdülhamid 34. bölüm fragmanı internet üzerinde resmen yayınlandı. Türkiye genelinde özellikle son dönemde Osmanlı dönemini konu alan diziler çok fazla dikkat çekiyor. Geçmişte Muhteşem Yüzyıl ve günümüzde Diriliş Ertuğrul bunun en iyi örneklerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz.

Sultan II. Abdülhamid Han’ın hayatını konu alan Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni sezon fragmanı internet üzerinde resmi olarak yayınlandı. Öncelikle fragmanı sizlere sunalın ve sonrasında bölüm analizi yapalım.

Rus Gemisi Bombalanıyor Mu?

Parvus’un oyunlarına hiç düşmeyen Abdülhamid Han, bu sefer düşüyor mu? Almanya İmparatoru Wilhelm ile anlaşma masasında iken Mahmut Paşa’nın son ihanetine sahne olduğumuz bir 33. bölüm izlemiştik. Aynı zamanda Parvus’un Yahudi vatandaşlarını taşıyan Rus gemisini vurdurma planı da işliyor gibi.

Sınırlar konusunda son derece katı olan Abdülhamid Han, geminin içerisindekilerden habersiz bir şekilde gemiyi vur emri vermişti. Yine bu bölümde vur emri verilmiş gibi.

Petroller ile İlgili Sıkıntılar Olacak

Belli ki Mahmut Paşa’nın ihanetini önceden anlayamayan Abdülhamid Han, petrolleri de yaptığı anlaşma ile risk altına alıyor. Aynı zamanda Yıldız Sarayı’nda Abdülhamid Han’ın özel okuma belgelerinin olduğu dolaptaki tüm belgeler çalınıyor. Muhtemelen bunu da Selim Paşa’nın kızı yapıyor.

Yine bomba ibi bir bölüm bizleri bekliyor arkadaşlar. Bekleyip neler olacağını hep birlikte görelim. Cuma günü akşam saat 20:00’dan itibaren TRT 1’de.