arama

Payitaht Abdülhamid 35. Bölüm Fragmanı Yayınlandı

Payitaht Abdülhamid
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Çağkan Sezgin

Cuma günleri bir tarihin aynası olarak izleyenleri ekran başına kilitleyen Payitaht Abdülhamid 35. bölüm fragmanı resmen yayınlandı. Avrupa devletleri ve Parvus, Osmanlı ve Abdülhamid Han hükümetini devirmek için yeni oyunlara başvuruyor. Bu sefer Almanya İmparatoru Wilhelm’de bu işin içerisine dahil oluyor. Ancak Abdülhamid Han yine kıvrak zekası ile bunlardan kurtulmayı başarıyor.

34. Bölüm’de izleyenler bilecektir. Rus gemisinin vurulmasını İmparator Wilhelm’im Jurnal’i ile engellemişti. Parvus, yine bir yenilgi aldıktan sonra bu sefer Wilhelm ile bir araya gelerek Abdülhamid’e karşı bir ittifak kurma eğilimi içerisinde. Dolayısı ile Osmanlı İmparator’u bu noktada neler yapacak? Nasıl bir yol izleyecek?

Yine Entrika, Yine Tek Başına Savaşan Bir Osmanlı

Tarihi belgelerde de geçtiği üzere Osmanlı Devleti’nin yıkılmasında ki en önemli isimlerden birisi de Emmanuel Karaso olarak dikkatleri çekiyor. Parvus ve Wilhelm ortaklığı ile tren yolu şirketinin başına da Karaso getiriliyor. Dolayısı ile bu durum Abdülhamid Han’ın işlerini çok daha fazla zorlaştıracak.

Aynı zamanda çalınan sözleşme belgelerini kimin çaldığı da yine merak konusu. Kütüphanedeki özel çekmecede Selim Paşa’nın kızı tarafından çalınan belgeler, ortalığı karıştırıyor. Saray içerisinde hummalı bir arama devam ederken Selim Paşa’nın hain ilan edilmesi de yakın bir sürede vuku bulacak gibi.

Parvus kendisine bir asker ordusu kurmaya başlıyor ve bu da aslında hiç hayra alamet değil. Heyecan dolu bir bölüm geliyor.