Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır

Radyatör yani petek temizleme, günlük hayatta önemli bir yer edinmektedir. Çünkü birçok insan doğalgaz veya kömür vasıtası ile petek kullanmaktadır. Özellikle şehirlerde sıkça kullanılan petekler, birçok insanın kafasında da bazı soru işaretleri bırakabilir. Bunlardan birisi de radyatör temizliği olmaktadır.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?
Petek temizliğinin nasıl yapıldığını öncelikle video muzdan izleyebilirsiniz. Yazımızın devamında ise bu konuda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Video da yer alan işlem Ay Tesisat personelleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Ay Tesisat ile iletişime geçmek için web sitelerini ziyaret etmeniz yeterli.

Petek temizliğinin en önemli amacı kirli sıvının temizlenmesi ve ısınma sorunlarının giderilmesi olmakta. Eğer ki petek çok ısınmıyor ise bunun en önemli sebeplerinden birisi peteklerin uzun süredir temizlenmemesidir. Bundan dolayı zaman zaman peteklerin temizliğinin yapılması gerekir.

Petek temizleme yapılırken bir makine kullanılır. Bu durum genellikle banyolarda yapılır, çünkü banyolar bunun için en uygun ortamlardır. Banyodaki radyatör sökülür ve borular peteğe ve makineye bağlanır. Sonrasında küvetteki borunun da ucu şişeye bağlanır ve şişeye su doldurulur.

İşlemin devamında makine tesisat borularındaki kirli sıvıyı temizlemeye başlar. Bu sıvı tuvalet yolu ile dışarı atılır. Kirli sıvı temizleme işlemi bittikten sonra şişe içerisindeki su ile karıştırılan özel formül içerikli sıvı tesisat borularına gönderilir. Bu işlemden sonra doğalgaz ve peteklerdeki son işlemler yapılır.

Petek temizleme işlemlerinin en önemli 2 avantajı bulunmakta. Bunlardan ilki peteklerde biriken kirli sıvının temizlenmesi. Bununla beraber petekler daha temiz olacak. İkinci avantajı ise odalardaki sıcaklığın artması ve doğalgazı tam anlamıyla kullanmaktır. Bu sayede daha az yakarak daha fazla ısınmak mümkün hale gelmekte.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Petek Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır