Recep İvedik 5, 16 Şubat 2017’de Vizyona Girecek! Tepkiler Çoğaldı!

Recep İvedik 5

Her sene uzun bir hasret çektiğimiz ve Türk yerli filmlerinin aklında kalan isim Recep İvedik, 16 Şubat 2017’de Recep İvedik 5 filmi ile yine bizlerle!

Bildiğiniz üzere 21 Şubat 2008’de yani bundan 9 sene öncesinde çıkarılan bir Recep İvedik 1 filmi vardı hatırladınız mı? Evet, evet. Karaambarlar Kamyoncu Derneğinden bahsedilen filmden söz ediyorum. 21 Şubat 2014 tarihinde ve Türk sinemasının en çok patlama yapan filmlerinin arasında yer alan Recep İvedik 4 serinin bu Recep İvedik 5 filmiyle yine hikayeye devam ediyor. Senarist Şahan Gökbahar yine filmin içerisinde yer alıyor.

Aslında bir çok yetişkin insan üzerinde olumsuz bir anlayış ve yargı taşısa da gerek gençlik ve gerek yetişkinlik çağında olan insanlar için Recep İvedik gibi bir komedi filmi Türk sinemasına birebir. Neden mi? Bildiğiniz üzere ülkede genel olarak tek güzel film anlayışı aşk filmi olduğu için. Hiç değilse Türk sineması için Recep İvedik 5 bir komedi filmi yerini tutuyor ve yıllardır serinin devamını getirilmesi kitle tarafından isteniyor.

Recep İvedik 5

Recep İvedik 5 İçin Tepkiler çok!

Film ne kadar komedi filmi olup, eğlence içeriği taşısa da tabiiki de resmiyeten bir çok sorun ve şikayet barındırıyor. Serinin eski filmlerinde bu kadar şikayet görmememize rağmen bu filmde Güreş Federasyonu, Azerbaycan izleyici kitlesi ve en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kötü nitelikli soruşturmalar açıldı.

Günler öncesinden Recep İvedik 5 filminin fragmanının içerisindeki son sahnede Azerbaycan’lı ile boks yapması ve ne kadar komedi içerikli film olup ciddiye alınmaması gerekse de bir çok şikayet ve tepki topladı. Şahan Gökbahar da buna yorumsuz kalmayarak 1 dakikalık konuşma videosu çekti. Filmden boks sahnesini kaldıracağını belirtti. Konuşmasında “Kardeşliğimizin bir göstergesidir.” sözü de kulaklardan kaçmadı.

Sahne kaldırıldı derken bir problem de T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından oluştu. Recep İvedik 5 filmi adına soruşturma açıldı. Gerekçesinin de G.S.G.M. tarafından filmin boks sahnesinin geçtiği stadyumda izinsiz çekim yapıldığı iddaa edildi ve doğrulandı. Film hakkında soruşturma açıldı.

Bir tepki de Güreş Federasyonu tarafından ortaya geldi. Filmin Türkler için boks hakkında hiçbir bilgisi olmadığını, Türklerin milli kültürünü yanlış anlatıldığı gibi bir çok tepkiyi de basına yaydı.

Ne kadar filmin 16 Şubat 2017’de piyasaya çıkacağı ve gösterime gireceği bilgisi olsa da üstte bahsettiğimiz soruşturma ve tepkilerden dolayı filmin içinden bayağı bir sahne çıkartılacak. Bu sahnelerin uzunluğu filmi de kısa tutacağı için set çekimlerini tekrar yapma olanakları yüksek gözüküyor. Filmin tarihinin ertelenmesi de bizim için başka bir akıldaki sorulardan biri.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından açılan soruşturma hakkında şuan Şahan Gökbahar’dan bir açıklama yok. Gözler Şahan Gökbahar’ın ve Çamaşırhane’nin sosyal medya hesabında. Bir açıklama bekleniyor.

      

Sizin film hakkındaki düşünceleriniz neler? Sizce film vizyona giricek mi yoksa ertelenecek mi?

 • Şafak Çalışkan
  4 sene önce

  nedense beğenerek izlemiyorum recep ivedik serisini. herkes çok komik olduğunu söylüyor ama yine de gitmeyeceğim sinemaya

  yorum beğen
 • arslan türk
  4 sene önce

  Recep ivedik 1 ‘den sonrası beni sarmadı. En iyisi 1’inciydi.

  yorum beğen
 • murat yaman
  4 sene önce

  bende bu filmi izlerken çok güldüm vede memnun kaldım daha iyi filmler getirmesi dileğiyle

  yorum beğen
 • ibrahim gezmiş
  4 sene önce

  güzel filmdi de ama ilk serileri daha iyiydi eski komik ve yaratıcılığı bozmuşlar.

  yorum beğen

Sıradaki içerik:

Recep İvedik 5, 16 Şubat 2017’de Vizyona Girecek! Tepkiler Çoğaldı!