arama

Rick And Morty – Kısa Tavsiyeler

Rick And Morty
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Rick And Morty, gelmiş geçmiş en iyi animasyon dizilerinden birisidir. Bilim-kurgu ve komedi türlerini bir araya getiren bu mükemmel dizinin başlıca karakterleri dizinin adından da anlaşılacağı gibi Rick ve Morty’dir.

Diziyi kısa şekilde özetlemek gerekirse sürekli sarhoş olan, çatlak bir bilim adamı olan Rick, Morty adındaki torununu da maceralarda peşinden sürüklemektedir. Rick ve Morty’nin maceralarda yaşadıklarını mizah- bilim-kurgu üçlemesiyle izleyicilere sunuyor.

Bu ikilinin maceralarını izlerken hayal gücünüzü zorlamak zorunda kalabilirsiniz. Zira onların yaptıkları yolculuklar, zaman veya mekân sapmasıyla, ya da boyutlar arası seyahatle sınırlı kalmıyor. Onlar insan vücudunun içinde dahi yolculuk yapabiliyorlar. O sebeple diziyi izlerken hem şaşıracak, hem zihninizi kullanacak hem de karın kaslarınız ağrıyana kadar güleceksiniz.

Diziye başlamadan önce sizi uyaralım. Geğirme sesine karşı herhangi bir fobiniz varsa bu diziye kesinlikle başlamayın derim. Çünkü alkolik deha, bilim adamı Rick zil zurna sarhoş olduğundan ötürü sürekli olarak geğiriyor ve bu bir süre sonra sizi rahatsız edebilir.

Bunların yanı sıra Morty, oldukça saf ve temiz bir çocuk. Rick dizi boyunca onun bu saflığından yararlanarak izleyicileri fazlasıyla güldürüyor. Ayrıca dizideki ailede Rick ve Morty dışında karakterler de bulunuyor. Morty’nin annesi, babası ve ablası bu karakterlerden başlıcaları.

Eğer bilim-kurgu dizilerine ilgiliyseniz, bunu komedi türüyle eksiksiz şekilde bütünleştiren bu diziyi mutlaka izleyin.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.

 • Ballı Soprano
  2 sene önce

  Bu dizi gerçekten de gelmiş geçmiş en iyi animasyon dizisi!

  3
  yorum beğen
 • fatih
  2 sene önce

  güzel tavsiyerlerinz için teşekür ederi.:D

  3
  yorum beğen