arama

Better Call Saul S3B8-9 – Kısa Yorumlar (SPOILER)

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş

Bu “Kısa Yorumlar” yazımızda Better Call Saul’un 3.sezon 8. ve 9. bölümlerini inceledik.

BÖLÜM 9’DAN KÜÇÜK BİR GÖNDERME : Geçtiğimiz günlerde Breaking Bad spin-off’u olan dizi Better Call Saul’un yeni bölümü bize sunuldu. Tabii ki yine bölümün içinde gizli gizli göndermeler vardı. Bu dizide çok rastlanılan bir durum. Bu gönderme de hem dizide bulunan hemde Breaking Bad’de bulunan karakter Krazy-8’e idi. Saul bir alışveriş dükkanının önünden geçiyor ve bilin bakalım bu dükkanın adı ne ? Dükkanın adı “Crazy 8” İsimler arasındaki tek fark baş harfler. Bu gönderme bölüm 9’da yaşandı ve bölümü izlerken muhtemelen bu göndermeyi farkeden birçok izleyici oldu.

HECTOR FELÇ OLACAK : Bir önemli olay ise bölüm 8’de yaşandı. Bildiğiniz üzere Hector Salamanca, Breaking Bad’de felçti ve uyuşturucu işleriyle artık uğraşmıyordu. BCS’de (Better Call Saul) ise bu durumun tam tersi. Hector felç değil. (Birtakım sağlık problemleri var.) Ve uyuşturucu işi içinde önemli bir rol oynuyor; tabi Gus’ı saymazsak. Hector uyuşturu işleri için Nacho’nun babasının dükkanının bir kısmını kullanmak istedi. Nacho ise buna karşı çıktı çünkü babasının bu işlere herhangi bir şekilde dahil edilmesini istemiyordu. Hector’u artık bu işlerden uzak tutmanın zamanı gelmişti ve Nacho, Hector’un sürekli kullandığı ilacını, sahte bir ilaçla değiştirdi. Muhtemelen Hector’u felç eden şey bu ilaç olacak. Bu olayı da ilerki bölümlerde görebiliriz.

MIKE ARTIK GUS İÇİN ÇALIŞIYOR : Kısaca diyebiliriz ki Gus’ın yükselişi, Hector’un da düşüşü gerçekleşiyor son bölümlerde. Bir başka habere gelelim ; Mike ve Gus’ın iletişimi artmaya başlamıştı ve zaten son bölümde görüyoruz ki Mike artık Gus için çalışmaya başlıyor. Breaking Bad’de bildiğimiz üzere Gus’ın Mike’a güveni çok sağlamdı ve en iyi adamıydı. Umarım gelecek bölümlerde Mike ve Gus ikilisine daha çok zaman ayrılır.

Bu “Kısa Yorumlar” bölümü gerçekten kısa oldu. Yazılara ilgi artarsa her iki bölümde bir inceleme gelecek ve önemli olaylardan, küçük göndermelerden bahsedip inceleyeceğiz. Beklemede kalın.

 • Ahmet Baran
  12 ay önce

  güzel bir bölüm olacak gibi.

  3
  yorum beğen