Silicon Valley Dizisinde 5. Sezon

Amerikan’ın en sevilen kanallarından biri olan HBO’da yayınlanan Silicon Valley dizisi HBO’dan 5. sezon onayını aldı.

25 Haziran tarihinde sezon finali yapacak dizi , sezon finaline bir ay kala onayı alması dizinin çok sevildiğini gösteriyor.

Gün geçtikçe izleyici kitlesini büyüten Silicon Valley. Türkçesiyle Silikon Vadisi yavaş yavaş efsane dizilerin arasına girmeye devam ediyor. John Altschuler, Mike Judge ve Dave Krinsky tarafından yaratılan dizide bir insanın başarıya ulaşması yolunda neleri aşması gerektiğini anlatıyor. Anlatırken de bizi bol bol güldüren yapıt IMDB de 8.5 gibi önemli bir puana sahip. Ekibin uluslararası kapsamda 2 Golden Globe adaylığı, 12 ödülü ve 56 farklı ödül adaylığı mevcut bulunuyor.

Silicon Valley

Dizinin konusu kısaca Silikon Vadisinde çalışan 5 iş arkadaşının başına gelen komik olayları anlatıyor.  Yalnız dizide en çok Richard karakteri olacak. Richard kendini toplumdan soyutlamayı seven asosyal kendisinden başka kimseyi pek fazla önemsemeyen biridir. Zaten Silikon Vadisini hemen hemen hepimiz biliyoruz. Kendisi Microsoft, Google gibi birçok firmanın girişim yeri olan koskoca sunucuların bulunduğu çok teknolojik bir yer. Dizinin de bunu anlatması gerçekten müthiş.

Silicon Valley aslında 4. sezonda birçok izleyici olarak biticeğini zannettirmişti. Ancak 5. sezonunun çıkması biraz şaşırtıcı oldu.

Silicon Valley dizisinin oyuncu kadrosunda Thomas Middleditch, T.J. Miller, Zach Woods, Kumail Nanjiani, Martin Starr, Josh Brener, Amanda Crew, Matt Ross, Jimmy O. Yang ve Suzanne Cryer adlı ünlü oyuncular yer alıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • ibrahim gezmiş
    4 sene önce

    güzel dizi de bi yerden sonra çok sıkmaya başlıyor

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Silicon Valley Dizisinde 5. Sezon