arama

Sınav – Kısa Tavsiyeler

Sınav
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

20 Ekim 2006 tarihinde vizyona giren Sınav filmi Türk Sinema endüstrisinde akıllara kazınan bir film. Filmde Mert karakterini canlandıran İsmail Hacıoğlu lise öğrencisidir. Ancak lise hayatı sallantıda geçmektedir. Çünkü aynı zamanda evine de bakması gerekmektedir. Aradan bir zaman geçtikten sonra annesinin hastalığını öğrenen Mert annesinin son isteği olan üniversiteye gitme hayalini gerçekleştirmek için okula dönecektir. Lisedeki arkadaş grubunun yanına giden Mert üniversite sınavlarına hazırlanmak istediğini arkadaşlarını söyler. Grupta Mert’in eski kız arkadaşı vardır ve onun ansızın gruba geri dönmesine alışamamıştır. Ve Mert’in onu daha önce aldatmış olmasınıhala affedebilmiş değildir. Ancak daha sonra Mert’in annesinin hasta olduğunu öğrenen eski kız arkadaşının Mert’e olan tavrı değişmektedir. Bu grubun başka bir planı vardır.

Sınav zamanının yaklaşması ve başarısız olma kaygısı öğrencilerde sınav sorularını çalma fikrini uyandırıyor. Ama bunu Mert’e söylemeye çekiniyorlar. O yüzden öncelikle Mert’i derslerle boğmaya çalışıyorlar. En sonunda Mert’e söylüyorlar. Ve Mert ise buna dünden hazır. Vakit kaybetmeden önce okul sınavlarının sorularını çalmaya, ardından üniversite sınavının sorularını çalmak isterler. Ama üniversite sınavlarının sorularını çalmak o kadar kolay değil tabi ki. Tam da bu aşamada ekibin afacan çocuğunun bir planı vardır. Charles adında yurtdışından birisini çağırır. Bu çağırdığı kişi de Jean-Clude Van Damme’nin ta kendisidir. Bakalım öğrenciler bu sınav sorununun altından kalkabilecekler mi?

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.