Temizlik nasıl yapılır?

Temizlik çoğu kişi için meşakkatli bir iştir. Bazı kişiler için ise temizlik oldukça eğlencelidir. Özellikle temizlik sonrası gelen his adeta bir terapi niteliğindedir. Hatta öyle ki bazı insanlar moralleri bozuk olduğunda ya da bir düzen yakalamak istediklerinde temizliğe başvurur. Konya’da yaşıyorsanız Konya Temizlik şirketlerini arayarak temizliğinizi profesyonel eller tarafından yaptırabilirsiniz.

Temizlik nasıl yapılır?

Temizlik yapmaya başlamadan önce temizlik malzemelerinin hazırlanması gerekir. Bu malzemelerin en önemlisi temizlik bezleridir. Piyasada temizlik için özel olarak hazırlanmış bezler vardır. Camlar, mobilyalar, duvarlar, araçlar için özel temizlik bezleri bulunur. Nemli bir bezin yanında kuru bir bez de hazır tutulabilir. Kirli bezlerle yapılan temizlik tam tersi bir etki gösterir.

Süpürge temizliğin olmazsa olmazıdır. Süpürge makineleri her temizlik sonrası temizlenmelidir. Temiz bir süpürge makinesi hem daha iyi bir temizliğin yapılmasını hem de süpürge çekim gücünün artmasını sağlar. Bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, mop hazırlanmalıdır.

Temizliğe duvarlardan başlanabilir. Duvarların tozları alınmalıdır. Duvarda asılı olan fotoğraflar, resimler, saatler silinmelidir.

Mutfak bulaşık deterjanı ile güzelce temizlenebilir. Tezgâh yiyeceklerden, sıvılardan dolayı sık sık kirlenir ve buralarda bakteriler çok fazla sayıda oluşabilir. Aynı şey banyo için de geçerlidir. Banyo ve tuvaletlerde yerler çok sıcak su ile temizlenmelidir. Bunlar bakteri ve virüslerin temizlenmesini sağlar. Banyo ve tuvalet için çamaşır suyu da kullanılabilir.

Temizlik yaparken masaların altları unutulmalıdır. Masa altları toz ve kir ile kaplanır ve bunlar genellikle unutulur.

Elektrik ile çalışan eşyalar ıslak bez ile silinmemelidir. Bu eşyaların içine girecek su elektronik cihazların bozulmasına neden olur.

En son işlem yerleri güzelce süpürmek olacaktır. İyi bir makine ile halılardaki, fayanslardaki, yerlerdeki tozu, kiri temizleyebilirsiniz.

En son çok az bir şekilde odaya parfüm sıkabilirsiniz. Böylece tertemiz olan eviniz gayet hoş kokacaktır.

Temizlik nasıl yapılır? İsimli makalemizi okudunuz. Artık temizliğinizi da iyi yapabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Temizlik nasıl yapılır?