arama

Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman ve Şartları Neler?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş

Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman Ve Şartları Neler

            Askerlik, ülkemizde 19 yaşına gelmiş her erkek için yapılması gerekli olan bir vatan borcudur. Bu vatan borcunun yanı sıra, maaşlı ve kadrolu olarak çalışan askerler veya subaylar da bulunmaktadır.

Özellikle son yıllarda ülkemiz profesyonel asker adı verilen bir sisteme geçmeye başlamıştır bu sebeple askeri konulara olan önem de özellikle erkekler tarafından artmaktadır. Uzman Erbaş isimli internet sitemiz, askeri konularda bilgi sahibi olmak isteyen kişiler için oldukça yararlıdır. İnternet sitemizde; subay, astsubay, uzman çavuş alımı, sözleşmeli er  olmak isteyenler için gerekli her türlü bilgi mevcuttur.

Bunlara ek olarak  askeri rütbelerde yapılan her türlü sınavlar, personel ihtiyacı ve sınav sonuçları sitemiz üzerinden kolayca öğrenilebilmektedir. Bu sınavlar için gerekli şartlar ve sınava girebilecek kişilerin özellikleri de detaylı olarak internet sitemizde anlatılmaktadır. İnternet sitemizde bulunan bilgiler tamamen anlık olarak Millî Savunma Bakanlığından alınmaktadır. Ayrıca sitemizde bulunan soru cevap kısmı ile de sorusu olan kişilere yardımcı olmaktayız.

Son zamanlarda gündemde olan ve uygulamaya geçen profesyonel askerlikler ile ilgili de sitemizde gerekli bilgiler açıklayıcı bir biçimde bulunmakta ve bu bilgiler özellikle uzman çavuş statüsünde olanlar için zengin bir bilgi kaynağı görevi yapmaktadır. İnternet sitemizde soru cevap kısmına soru sormak isteyen kişiler ücretsiz olarak sitemize üye oldukları takdirde bu hizmetten kolayca yararlanabilmektedirler. Sitemizde sorulan tüm soruları gerekli araştırmaları yaptıktan sonra özenle ve çok kısa sürede cevaplamaktayız. Sitemize üye olan kişiler yaptığımız hizmetler nedeniyle genel olarak hizmetlerimizde çok memnun kalmakta ve bu alanda profesyonel bir şekilde hizmet veren tek internet sitesi olmamız dolayısıyla birçok kişi internet sitemizi tercih etmektedir.

Uzman Çavuş Alım Şartları

Uzman çavuş alımları her sene oluyor genellikle önceli yıllarda her 3 ay’da bir alım oluyordu bu sene alımlar biraz gecikme yaşandı uzman adaylarımızın merakla beklediği husus alım olursa uzman çavuş alım şartlarında neler var bunu merak ediyorlar sizler için  başlıca alım şartlarını yazacağım

Uzman Çavuş Alımı şartları ;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmak
 • Hakkında adli ve idari mahkemesi devam etmemesi ve sicili temiz olması
 • Güvenlik soruşturmasının olumlu olması,
 • Alınacak sağlık raporunu da görev yapmaya bir engelinin bulunmaması,
 • Boy ve kilo endeksinin uyumlu olması ile birlikte erkek adaylarda 164 cm uzun olması,
 • Vücudunun herhangi bir yerinde belirleyici iz bulunmaması,

Şartlar böyle gidiyor  diğer konuları sitemize girerek aklınızdaki soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. Gurur verici bu meslekte sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.Ziyaretçilerimiz sitemizden memnun kalmasındaki bir diğer neden ise, sitemizi ziyaret edenlerin askeri  ilgili son dakika gelişmelerini sitemiz üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Sitemizden  soru sor butonuna tıklayarak bizlere Uzman çavuş alımlarıyla ilgili yada merak ettiğiniz konuları bizlere sorabilir aklınızda soru işareti kalmayacaktır. Alımları ve  kanun değişiklikleri ve örnek dilekçe örneklerini sitemizden ulaşabilirsiniz.

Uzmancavuslar.com  sitesi Türkiye’nin En büyük Bilgi Paylaşım platformu olup uzman çavuş ve adaylarına bilgi vermeye her zaman misyon edinmiştir.  Sizlere doğru bilgilere vererek mesleğinizi doğru şekilde ve yolda yapmanız bizler için en büyük mutluluktur

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.