arama

Vikings – Kısa Tavsiyeler

Vikings
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş İsmail Can Memiş

Vikings, özellikle İskandinavya toplumuna, kültürüne ilgi duyanlar için kaçırılmaz bir fırsat. Dizi yayın hayatına 2013 yılında başladı. History Channel’da yayınlanmaya başlayan bu dizinin ilk sezonu 9 bölüm sürdü ve büyük bir ilgi gördü.

İskandinavya’nın kendine özgü kültürü, toplum yapısı ve savaşçı ruhlarını mükemmel bir şekilde anlatan bu dizide tarihi gerçekliği olan olayların yanı sıra kurgulanmış gerçeklikler de sahneleniyor.

Dizinin başlangıcındaki iki karakter Ragnar ve Lagertha adında İskandinavyalı, evli bir çift. Lagertha, tarihin belki de gelmiş geçmiş en iyi kadın savaşçısı. Ragnar da İskandinav toplumunun efsane savaşçısı ve tek amacı büyük bir kahraman, saygın bir lider olmak.

Bunların yanı sıra Ragnar’ın ilginç aile yaşantısı, ailevi problemleri ve savaşlarda gösterdiği kararlılık gibi birçok psikolojik faktörü bir arada bulunduran bu diziyi izlerken sürükleyiciliğinden fazlasıyla etkileneceksiniz. Özellikle savaş sahnelerindeki detaylar ve muazzam sahneler sizi kendinizden geçirecek.

Dizideki ana karakterlerin yanında mükemmel ve özgün karakterler de mevcut. Örneğin Floki adındaki karakter, pek akıllı olmayan ama mükemmel gemiler yapabilen ilginç bir karakterdir. Ayrıca Ragnar’ın kardeşi Rollo, oğlu Bjorn gibi karakterler de dizide mükemmel, kendilerine özgü karakterleriyle sergileniyorlar.

Bu dizinin bir savaş dizisinden çok daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz. O sebeple İskandinav toplumu ve Vikinglerin ilgi çekici hayatına dair birçok ayrıntıyı, detayı bu dizi sayesinde öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.