arama

Who am I ? – Kısa Öneriler

Who am I ?
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • İsmail Can Memiş

Merhaba dostlar, bu yazımızda da Who am I ? ( Ben kimim?) filmini sizlere dökeceğiz.

Who Am I? adlı filmin yönetmenliği ismini çok az duyduğumuz bir yönetmen Baran Bo Bodar tarafından üstlenilmiştir.

DİKKAT SPOİLER İÇERİR

Asosyal olup ortam tarafından dışlanmış yalnızlık içerisinde özgüvenini kaybeden Benjamin bir kodlamacı yani yazılımcıdır. Kendisi pizza dağıtımı işi ile uğraşmaktadır. Ancak sevdiği kız için üniversite sistemine girip soruları çalmaya çalışmaktadır. İşler pek yolunda gitmez ve yaşadığı olaylar sırasında Max ile tanışır.

Benjamin kendisinden farklı olarak havalı ve özgüven sahibi biri olan Max ile tanıştıktan sonra bir hacker grubuna katılmaktadır. Bu grup sosyal medya ortamında ve birçok yerde eylemler yapmaktadır. Ancak yine de Anonymous gibi tehditkar bir grup olarak görülmüyor ve idolleri olan hacker olarak küçümseniyor.

Sanal ortamda kendiliğini kaybeden ve küçümsenen hacker grubu kendisini kanıtlamak ister. İsteğinin sonucunda Alman İstihbarat Teşkilatına sızmaya çalışırlar. Ancak işler Benjamin’in işine benzer ve grup büyük bir hataya düşer. Düştüğü bu hatadan kurtulmak için çeşitli eylemler yapan grup kendisini bu çukurdan kurtarmaya çalışır.

Kendi görüşüm olarak şunu belirtmeliyim ki izlediğim Who am I ? en güzel hacker filmlerinden biriydi. Vakit geçirmek için ve vaktinizi biraz da olsa ufkunuzu açmak için kullanacaksanız bir nevi yardımı dokunabilir. Kısacası bir hackerin yaşadığı istihbarat ve siber suçları anlatan güzel bir filmdir. Bir öneri olarak bulundurayım.

 • Ahmet Baran
  11 ay önce

  Hacker filmi diye Google’da aratınca sizi buldum güzel bir filme benziyo bakacağım

  3
  yorum beğen
 • Mehmet Öz
  8 ay önce

  okuduğum bu makalenin yani buzzyseries’in tavsiyesi ile filmi izledim, ilk başta ilginç bir yapısı olsada bu tarz konulara merağım olduğu için bir süre sonra bağımlılık yapmaya başladı. genç kitlelere biraz yanlış örnek olsada bilişim’in ne derece tehklikeli bi o kadarda kullanımına göre faydalı olduğunu anlatan bir hacker filmi olmuş bilgisayar üzerine kurgulanmış favori filmim olduğunu söyleyebillirim 🙂 bu tarz bilim kurgu ve bilişim filmlerinin bizlere daha çok tanıtılmasını istiyoruz, serinizin devamını bekliyorum buzzy!

  1
  yorum beğen