arama

Yıldızlararası – Kısa Tavsiyeler

Yıldızlararası
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

26 Ekim 2014 tarihinde vizyona giren Interstaler (Yıldızlarası) bir bilim kurgu filmidir. Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı filmde başroldeki Cooper 2 tane çocuğu ve babasıyla birlikte sıradan bir şekilde hayatını sürdüren bir çiftçidir.

Filmde insanlık ve dünya yakın bir zamanda kuraklık, sıradışı mevsim olayları ile boğuşacaktır. Cooper kızı Murphy ile birlikte arabasıyla beraber gezerken gitmemesi gereken bir yere gider ve tüm hikaye bundan sonra başlar. Diğer filmlere göre daha uzun bir süresi olan ( 2 saat 49 dakika) bu film en ince detaylarına kadar işlenmiş bir film. Cooper’in uzaya gidip insanlık için yeni yaşam alanları keşfetmesi gerekmektedir. Kızı Murphy ise babasının gitmemesini istemektedir. Film sıradışı bilim kurgu hikayesinin yanında film müzikleriyle de oldukça popüler oldu. Film müziklerini yapan isim ise birçoğumuzun tanıdığı bir isim: Hans Zimmer.

Yıldızlarası filminden belki de en akılda kalıcı sahnelerden birisi, Cooper’in gittiği gezegende 1 saat 7 yıla denk gelmekte. Ve Cooper ile arkadaşları için zaman yönetimi istediği gibi gitmiyor. Ve orada 3 saat geçirdiklerini görüyor ve bu da 21 yıla denk geliyor. Onları bekleyen arkadaşları ise döndüklerinde beyaz saçlarıyla yaşlanmış bir şekilde karşılıyor. Ve döndüğünde birikmiş birsürü mesajı vardır Cooper’ın ve belki de filmin en duygusal sahnelerinden birisi burası diyebiliriz. Filmde en önemlisi zaman ile iletişim söz konusu, 3 boyuttan da öte 4. 5. boyutlardan bahsediliyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.