arama

Yol Arkadaşım – Kısa Tavsiyeler

Yol Arkadaşım
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

İbrahim Büyükak ile Oğuzhan Koç’u bir araya getiren, Bedran Güzel’in 2. yönetmenlik denemesi olan Yol Arkadaşım filminin vizyon tarihi 27 Ekim 2017.
Film, BKM’nin bu seneki ilk komedisi. Üzerinde özenle uğraşılmış bir yol komedisi aslında.

İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç ikilisinin bir araya gelmesiyle Due Date filmini benzer iki kafadar sunuyor bizlere. Bir anlamda da Kardeşim Benim ve Hep Yek serileriyle boy ölçüşebilecek ve seriye dönüşebilecek bir eser Yol Arkadaşım.

Aslında filmde yola çıkış noktası bir akıllı telefon uygulaması ve bunu da belki piyasaya sunma hedefi var. Ve bu kaynaktan da aslında Acun Ilıcalı’nın reklam psikolojisi üzerine giden ve bunun üzerinden karşımıza biraz da interaktif teknolojik iki kafadar komedisi çıkaran bir yapıt var. Bedran Güzel aslında küçük esnafta da İbrahim Büyükak ile beraberdi. Ve bir noktaya kadar belirli bir seviyeyi yakalamıştı ama buradaki kadar değil gibi anlaşılan. Burada açılış jeneriğinden itibaren ikili kurgucu ekibi işine iyi çalışıyor ve akıcı bir, iki kafadar komedisinin sözünü veriyor.

Açıkçası İbrahim Büyükak ile Oğuzhan Koç, Eser Yenenler ile beraber 3 Adam televizyon programınını stand up showunun sunucuları ve ikisinin burada bir araya getirmesi kahkaha sözü veriyor. Eser Yenenlerinde devreye girdiği an filmin doruk noktalarından biri haline geliyor. Ve filmde aslında Aslı Bekiroğlu ve Eda Ece’de son derece başarılı performanslar sergilemişler ve bir samimiyet aşılıyorlar. Film büyük oranda aslında bir akıllı telefon uygulaması ile günümüzdeki dostluk problemlerinin çözülebileceğinin trajikomik halini anlatıyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.