arama

Zamana Karşı – Kısa Tavsiyeler

Zamana Karşı
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • İsmail Can Memiş

20 Ekim 2011 vizyon tarihli Zamana Karşı (In Time) filminin başrolünde yer alan isimlerden birisi Will Salas karakterini canlandıran Justin Timberlake.

Filmde insan hücrelerine müdahele ederek her insan 25 yaşından sonra yaşlanmamaya başlıyor. Ve ölümsüzlük bulunmuş oluyor. Ama bunun için tek bir kural var. Kolunuzda işleyen saat ile yaşamınızı devam ettiriyorsunuz. Zaman Karşı filminde yaşanan yerlere bölgelere ayrılmış. Daha zengin olanlar farklı bölgede. Orta sınıflar ayrı bir bölgede. Fakir insanlar ise ayrı bölgeede. Yani parası olan yaşamayı satın alıyor gibi. Will Salas’ın olduğu fakir bölgede insanlar vasıfsız gündelik işlerde çalışıyor gün sonunda tahsilat olarak kollarına zaman yükleniyor. Ancak ertesi gün tekrardan çalışmaları gerekmektedir. Zaman bu bölge için kısıtlıdır. Ve daha fazla çalışıp zaman almak gerekmektedir. Ancak Will Salas için hiç umulmadık birşey gerçekleşiyor. Başlangıç bölgesinden kolunda 100’den fazla yıl zamanı olan birisi geliyor.

Onun gibi zengin birisinin bu bölgede takılması çok tehlikelidir. Çok geçmeden başı belaya bulaşacaktır da. Ancak Will Salas onu bu kazadan kurtarıp gece boyunca güvenli bir yerde tutacaktır. Sabah uyandığında ise bu yabancı adamın tüm zamanını Will Salas’ın kolundaki saate yüklediğini görüyoruz. Ardından Will Salas’ın kolundaki bu saat ile zenginlerin olduğu bölgeye geçmesiyle film gitgide hızlanmaka. Ancak zaman dilimlerindeki bu ani geçişler eyalet polisinin gözünden kaçmıyor ve Will Salas ile polis arasında macera dolu bir kovalamaca başlıyor.

Bunun yanı sıra eğer hala bakmadıysanız Buzzy Series web sitemizde paylaştığımız her hafta güncellenen popüler yazımız Vizyona Girecek Filmler listemize bakabilirsiniz. Eğer hala takip etmediyseniz Buzzy Series’in İnstagram, Facebook, Twitter, hesaplarını takip edip en hızlı haberleri sosyal medya hesaplarımızdan görebilirsiniz. Ayrıca Yabancı Dizi Haberleri kategorimize göz atarak en son paylaştığımız yabancı diziler ile alakalı haberlere göz atabilir, eğer film izlemek istiyorsanız size uygun olan filmi en kısa zamanda bulmak için Yerli Film Tavsiyeleri ve Yabancı Film Tavsiyeleri kategorimizi inceleyebilirsiniz.